Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft przywiezie na Gamescom masę gier. Do sprawdzenia m.in. Stalker 2

Tylko trzeba wybrać się na wycieczkę do Niemiec.

Jeszcze w tym miesiącu odbędą się jedne z największych targów gier w Europie. Microsoft już wcześniej zapowiadał swoja obecność na wydarzeniu, ale teraz potwierdzono, że odwiedzający niemiecką Kolonię sprawdzą całą masę gier.

Informacje pojawiły się na oficjalnej stronie Xbox Wire. Zacznijmy od tego, że wcale nie trzeba jechać do Niemiec, by zobaczyć nadchodzące tytuły, ponieważ wydarzenie transmitowane będzie w internecie. Jeżeli jednak komuś zależy na sprawdzeniu gorących produkcji na własnej skórze, to niestety trzeba będzie wybrać się na wycieczkę. Ogromne stoisko Xbox (mieszczące 300 osób) znajdziecie w hali 8 przy północnym wejściu do Koelnmesse.

Wewnątrz będzie czekało 150 stanowisk do grania, na których zobaczymy ponad 30 tytułów od Xbox Game Studios, w tym Starfield, Forza Motorsport, Ara: History Untold, Towerborne czy Microsoft Flight Simulator. Nie we wszystkie zagramy i wydaje się, że te najważniejsze - Starfield i Forza - pojawią się tylko w formie wideo. „Własnoręcznie” sprawdzimy ok. 25 grywalnych produkcji od zespołów zewnętrznych, między innymi Stalker 2, Payday 3, Armored Core 6, Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, Persona 5 Tactica i wiele innych.

Targi Gamescom rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają 4 dni. Chętni mogą zarejestrować się na stronie Microsoftu, by mieć szansę zdobycia zaproszeń dla 2 osób na wydarzenie Xbox FanFest After-Hours, w którym można będzie wziąć udział na miejscu. Można też zgłosić się do cyfrowych quizów z nagrodami, które transmitowane będą w serwisie Twitch.

Impreza zapowiada się naprawdę obiecująco, a już sama możliwość wcześniejszego sprawdzenia wyczekiwanych produkcji może być wystarczającym powodem do wyjazdu na targi. Należy jednak mieć na uwadze, że Gamescom to jedne z najpopularniejszych tego typu targów na Starym Kontynencie, więc nawet będąc na miejscu, należy liczyć się z długimi kolejkami do najpopularniejszych tytułów.

Read this next