Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy League of Legends chcą wprowadzić do gry Kreator Drużyn

Nowe narzędzie wyszukiwania meczów.

Riot Games chce wprowadzić do League of Legends nowy system, Kreator Drużyn. Narzędzie to pozwoli nam wybrać rolę, jaką chcemy pełnić w meczu, jeszcze przed rozpoczęciem wyszukiwania gry.

Kreator zostanie wzbogacony o mapę, która wskaże miejsce dla każdej postaci

„Wybór bohatera decyduje o przebiegu meczu i znacznie wpływa na to czy będziecie się dobrze bawić. Zadaliśmy więc sobie pytanie: Jak wygląda idealny wybór bohatera? Jak możemy sprawić, żeby taka sytuacja zdarzała się częściej?” - czytamy na oficjalnym forum gry.

Obecnie, wybór roli nie jest związany z żadnym systemem wewnątrz gry. Wszystko odbywa się na zasadzie wzajemnego informowania się, „zaklepywania” funkcji postaci na czacie w lobby przed rozpoczęciem bitwy. W rozgrywkach z grupą znajomych nie sprawia to problemów, jednak gdy gramy z nieznajomymi, czasem pojawiają się kłopoty z porozumieniem.

„System dobierania przeciwników sprawdza się dobrze w dobieraniu graczy na podobnym poziomie umiejętności, ale nie może stwierdzić jaki plan ma gracz na dany mecz. Czasami zdarza się, że wszystko toczy się idealnie i gracze dostają role i bohaterów których chcieli. Jednakże jeżeli kilku graczy chce tę samą rolę lub aleję, trzeba osiągnąć porozumienie dość szybko”.

Kreator Drużyn pozwoli uniknąć niektórych problemów, choć zapewne oczekiwanie na rozgrywkę nieco się wydłuży. Jednak, podczas trwania meczu, nie będziemy już świadkami „zażaleń” towarzyszy, narzekających, że musieli zagrać na pozycji, której nie lubią.

Poinformowano również, że wraz ze wprowadzeniem Kreatora, usprawniony zostanie system dobierania przeciwników - będzie on brał pod uwagę nawet to, który raz z kolei gramy daną postacią.

„Naszym celem z Kreatorem Drużyn jest zbliżenie graczy i tworzenie lepszych drużyn. Dobre drużyny wygrywają więcej meczów, organizują lepsze zagrywki i, co najważniejsze, dobrze się bawią” - podsumował jeden z pracowników Riot Games.

Nowe narzędzie ma trafić w najbliższym czasie na serwery testowe League of Legends. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zadebiutuje w normalnej wersji gry. Warto też dodać, że korzystanie z Kreatora Drużyn nie będzie obowiązkowe.

Poniżej ciekawostka, opublikowany niedawno teledysk - wideo prezentujące najnowszą postać wprowadzoną do grona Czempionów, Jinx.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły