Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix potwierdza datę premiery drugiego sezonu „Arcane”

Jeszcze trochę poczekamy.

Netflix potwierdził datę premiery drugiego sezonu „Arcane”, czyli docenionego przez widzów i krytyków serialu animowanego osadzonego w uniwersum gry League of Legends. Na dalsze losy ulubionych postaci będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Jak poinformował oficjalny profil Netflix w mediach społecznościowych, drugi sezon produkcji zadebiutuje za rok, w listopadzie 2024 roku. Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanej informacji prasowej, historia nadal będzie śledzić losy sióstr o skrajnie odmiennych osobowościach.

Streamingowy gigant potwierdził także, że Hailee Steinfield, Ella Purnell oraz Katie Leung powrócą do podkładania głosów swoim postaciom, czyli odpowiednio Vi, Jinx oraz Caitlyn Kiramman. Oprócz tego usłyszymy także Reeda Shannona (Ekko), Kevina Alejandro (Jayce), Bretta Tuckera (Singed), Micka Wingerta (Heimrdinger) oraz Harry’ego Loyda (Viktor).

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu zadebiutował w 2021 roku i z miejsca zdobył ogromną popularność nie tylko ze strony fanów flagowego tytułu Riot Games. We wrześniu zeszłego roku, jako pierwszy serial na podstawie gry, produkcja wygrała prestiżową nagrodę Emmy w kategorii Najlepsza Animacja, pokonując m.in. „Simpsonów”, „Ricka i Mortyego”, „What If...?” oraz „Bob’s Burgers”.

Dziękujemy za to. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ wywodzimy się ze świata gier wideo. Wspaniale było widzieć, jak świat przyjął nasze postacie i nasze historie. Chcieliśmy więc podziękować Netflixowi, który wierzył w nas od początku, chcieliśmy podziękować Riot Games, które pracowało nad całą marką i wszystkim ludziom, którzy byli z League of Legends przez ostatnie 12 lat” - powiedział wówczas współtwórca serialu Christian Linke

Read this next