Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Drugi sezon „Arcane” dostał przybliżony termin premiery

Trochę jeszcze poczekamy.

Na premierę drugiego sezonu „Arcane” - niezwykle ciepło przyjętego serialu w uniwersum gry League of Legends - przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Debiut zaplanowano na czwarty kwartał przyszłego roku.

Oznacza to, że wyczekiwana kontynuacja ukaże się nie wcześniej niż w październiku 2024 roku. Termin przedstawiono podczas konferencji Video V Vision, zorganizowanej przez chińsą firmę Tencent - właściciela Riot Games. Zdaniem bardziej dociekliwych użytkowników forum Reddit, premiera miałaby sie odbyć w listopadzie - równo trzy lata po wydaniu pierwszego sezonu.

Choć premiera w 2024 roku nie jest wielką niespodzianką, wiadomość o debiucie zimą może rozczarowywać. Wypada jednak zaznaczyć, że twórcy już wcześniej radzili hamować entuzjazm. Zespół nie spodziewał się się, że ich produkcja okaże się tak dużym sukcesem, dlatego prace rozpoczęto ze sporym opóźnieniem.

- Gdybyśmy to przewidzieli, moglibyśmy rozpocząć tworzenie drugiego sezonu dużo wcześniej. Ale nie wiedzieliśmy, więc czekaliśmy dłużej, za co teraz płacimy. Więc, niestety, nie zdążymy na ten rok - mówił w kwietniu Nicolo Laurent, dyrektor generalny Riot Games.

W ramach przypomnienia, pierwszy sezon „Arcane” - złożony z dziewięciu odcinków - zadebiutował w listopadzie 2021 roku. Fabuła śledzi losy dwóch sióstr, które w wojnie pomiędzy dwoma miastami stają po przeciwnych stronach barykady.

Produkcja zdobyła nie tylko nagrodę za najlepszą adaptację na imprezie The Game Awards (pokonując równie udane „Cyberpunk: Edgerunners”), ale i statuetkę Emmy za animację. Co ciekawe, twórcom udało sie przyciągnąć przed ekrany zarówno fanów League of Legends, jak i widzów, którym uniwersum było całkowicie obce.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

League of Legends

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze