Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Elite: Dangerous zarobili 7,8 mln dol. podczas debiutu na giełdzie

Studio Frontier jest warte ok. 60 mln dol.

Dziś po raz pierwszy na giełdzie w Londynie notowano akcje studia Frontier. Kapitalizacja firmy wynosi obecnie ok. 60 mln dol., a na sprzedaży akcji zarobiono ok. 7,8 mln dol.

Firma z Cambridge planuje przeznaczyć dodatkowe fundusze na „rozwinięcie obecnej działalności” i usprawnienie technologii Cobra, dzięki której stworzono RollerCoaster Tycoon 3, LostWinds, Kinectimals, Kinect Disneyland Adventures oraz Coaster Crazy.

Deweloper planuje sprzedawać licencje na silnik innym podmiotom. Równocześnie studio pracuje nad kosmicznym symulatorem Elite: Dangerous, który sfinansowano na Kickstarterze, oraz strategią Zoo Tycoon na Xboksa 360 i Xbox One.

„Jestem zachwycony poziomem wsparcia, jakie otrzymało Frontier i naszymi inwestorami, których udział w debiucie giełdowym udowadnia, że mamy potencjał na wzrost” - skomentował David Braben, szef studia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze