Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca serii Yakuza chce stworzyć grę „w stylu filmów Tarantino”

„Trochę głupkowatości i trochę powagi”.

Twórca serii Yakuza założył niedawno własne studio i podzielił się informacjami o planowanej grze, inspirowanej filmami Quentina Tarantino.

Jak informuje serwis VGC, Toshihiro Nagoshi udzielił wywiadu niemieckiemu portalowi 4Playres. Przyznał, że nie może za dużo zdradzić, ale gra będzie zawierała sporą dawkę przemocy, chociaż zespół nie chce iść w stronę thrillera czy horroru.

Chcemy stworzyć grę w stylu filmów Quentina Tarantino, więc będzie tam sporo humoru. Produkcja tylko krwawa i brutalna nie pasuje do mojego gustu. Chcę szczyptę człowieczeństwa, trochę głupkowatości i trochę powagi. W taki nastrój obecnie celujemy” - powiedział Nagoshi.

Deweloper obiecał też, że gracze nie będą musieli długo czekać na zapowiedź gry: „ujawnię plany gry prawdopodobnie wcześniej, niż zrobiłaby to większość deweloperów”. Firma Nagoshi Studio została założona w styczniu i całkowicie podlega chińskiemu wydawcy NetEase Games. Misją zespołu jest dostarczać „tytuły AAA kierowane do graczy z całego świata”. Weteran branży gier przyznał ponadto, że opuścił Segę po ponad 30 latach udanej kariery, żeby znowu skupić się bezpośredniej pracy przy tworzeniu gier.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze