Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiele gier nie przeniesie zapisów z PS4 na PS5 - twierdzi dziennikarz Washington Post

W przypadku upgrade'ów do ulepszonej wersji.

  • Washington Post uważa, że gry na PS4 po upgradzie do PS5 nie pozwolą użyć starszych zapisów
  • Jednym z tytułów, który uniemożliwi import save'ów, jest Yakuza: Like a Dragon

Gene Park z Washington Post przekonuje - powołując się na anonimowych informatorów - że duża część gier na PS4 w przypadku upgrade'u na nowszą konsolę Sony nie pozwoli przenieść zapisów rozgrywki.

„Wiele słyszałem od różnych deweloperów na temat tego, że save'y z PS4 nie zadziałają na PS5. Xbox Series X [i S - red.] najwyraźniej zaś pozwoli zabrać ze sobą stare zapisy” - napisał dziennikarz na Twitterze.

Wpis redaktora to reakcja na oświadczenie twórców Yakuza: Like a Dragon - autorzy gry poinformowali, że produkcja nie umożliwi wykorzystania stanów rozgrywki z PlayStation 4 po ulepszeniu do wydania na nadchodzącą konsolę.

Gene Park skasował jednak cytowaną wyżej wiadomość. Wyjaśnił, że nie była precyzyjna, przez co błędnie ją interpretowano - brak opcji importu save'ów dotyczy bowiem tylko tytułów po upgradzie do wersji PS5. W przypadku zabawy w ramach wstecznej kompatybilności nadal będzie można używać poprzednich zapisów.

Nie jest jasne, na ile doniesienia dziennikarza są wiarygodne. Jako przykład produkcji, która nie pozwoli przenieść stanów rozgrywki, redaktor przedstawił Spider-Man: Miles Morales, ale deweloper ze studia Insomniac Games oznajmił, że opcja transferu zapisów się pojawi.

Niektóre gry nie zaoferują jednak podobnej możliwości. Potwierdzono na przykład, że save'ów z PS4 nie wykorzystamy w dedykowanej PlayStation 5 edycji Maneater (pozycja o przygodach rekina), a także w remasterze pierwszej odsłony serii Spider-Man.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze