Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Dead Space: „Gdyby ode mnie zależało, nie robiłbym remake’u”

Plus: o The Callisto Protocol.

Reżyser The Callisto Protocol i twórca serii Dead Space - Glen Schofield - przyznaje, że gdyby to od niego zależało, nie zdecydowałby się na remake tego drugiego tytułu.

„Życzę im jak najlepiej” - przyznał w rozmowie z serwiem Inverse, mając na myśli studio EA Motive, odpowiedzialne za odświeżenie słynnego horroru. Gdyby to ode mnie zależało, nie robiłbym remake’u. Cieszę się, że mają taką szansę, ale ja bym tego nie produkował”.

„Chcę ruszyć do przodu i stworzyć coś nowego. Dead Space to moja przeszłość” - dodał Schofield. Słowa mogą brzmieć dość ironicznie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że „coś nowego” to właśnie The Callisto Protocol, a więc produkcja do złudzenia przypominająca dorobek twórcy z przeszłości.

Co więćej, w tym samym wywiadzie dowiadujemy się, że reżyser myśli już o kontynuacji. „Chcę stworzyć sequel” - przyznał. „To kompletna gra, ale fajnych pomysłów na następny krok nie brakuje. Zawsze mam w głowie tą następną, wielką rzecz. Zaraz po zakończeniu prac myślę już o tym, co dalej”.

Schofield wypowiedział się także na temat szeroko krytykowanej wypowiedzi na Twitterze, w której rzekomo zachęcał we wrześniu do crunchu i pracowania „6-7 dni w tygodniu”.

„Prawda jest taka, że zawaliłem sprawę” - przyznał. „Jesteśmy mniejszym zespołem i dobrze sobie radziliśmy w tej sferze przez cały okres prac, ale pod koniec zawaliłem i pracowaliśmy więcej, niż powinniśmy. Krytyka w mediach społecznościowych była nauczką i mam nadzieję, że zainspiruje szersze zmiany”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze