Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Turniej League of Legends World Championship w tym roku w Europie

W kilku krajach, w październiku.

Jedno z największych esportowych wydarzeń - turniej League of Legends World Championship - odbędzie się w tym roku w Europie.

Najlepsi gracze z całego świata odwiedzą kilka miejsc: różne kraje zorganizują mecze grupowe, ćwierćfinały, półfinały i wielki finał. Odpowiedzialne za produkcję studio Riot nie podało jednak konkretów.

„Jest jeszcze za wcześnie na szczegóły. Obecnie potwierdzamy lokacje, harmonogramy, format i inne. Więcej detali ujawnimy w nachodzących miesiącach” - napisano na oficjalnej stronie.

Zmagania rozciągną się na miesiąc, na wzór ubiegłorocznych rozgrywek w Tajpej, Singapurze i Korei. Wtedy finał na stadionie Sangnam w Seulu wygrał zespół Samsung White, zdobywając milion dolarów.

Możliwe, że World Championship zawita także do Polski. League of Legends jest popularne w naszym kraju, który powoli wyrasta także na lokalną stolicę esportu, organizując kolejne finały Intel Extreme Masters i Mistrzostwa Świata IeSF.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze