Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

E-sportowe Mistrzostwa Świata odbędą się w tym roku w Łodzi

Counter-Strike i Dota 2 wśród gier.

Organizacja International e-Sports Federation (IeSF) ogłosiła dwie pierwsze gry, które zobaczymy podczas zmagań w siódmych e-Sportowych Mistrzostwach Świata.

Szwedzi i Hearthstone, czyli turniej z ubiegłego roku

Krajowe federacje zrzeszone w IeSF głosowały od grudnia do początku stycznia, wybierając Counter-Strike: Global Offensive oraz Dota 2 jako dwie pierwsze dyscypliny.

Pozostałe szczegóły na temat imprezy pozostają zagadką. Od jakiegoś czasu wiemy już, że zmagania odbędą się w tym roku w Łodzi, ale nie podano jeszcze daty startu imprezy czy puli nagród.

„CS:GO jest najbardziej popularne w Polsce, więc gospodarze z Łodzi również zarekomendowali ten tytuł” - napisano w informacji prasowej.

Gracze Dota 2 rywalizowali już w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata, zorganizowanych w Baku w Azerbejdżanie. Pula nagród wyniosła wtedy 50 tysięcy dolarów.

Format rozgrywek nie został jeszcze ogłoszony, ale najpewniej odbędzie się szereg krajowych eliminacji, premiujących najlepsze drużyny do finałów.

Warto zauważyć, że w turniejach IeSF obowiązuje nietypowe ograniczenie: wszyscy gracze w danym zespole muszą pochodzić z jednego kraju, co automatycznie eliminuje niektórych potencjalnych kandydatów.

Druga porcja gier na siódme e-Sportowe Mistrzostwa Świata zostanie ogłoszona w lutym.

Impreza IeSF to kolejny wysokiej rangi turniej, który zawita do Polski. Dziewiąty finał Intel Extreme Masters odbędzie się w dniach 12-15 marca w Katowicach, a impreza ma zapewnione miejsce w Spodku do 2019 roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze