Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Turniej Counter-Strike: Global Offensive powróci w marcu do Katowic

W ramach Intel ESL Expo.

Organizacja Electronic Sports League potwierdziła, że Counter-Strike: Global Offensive będzie jedną z dyscyplin na turnieju IEM Katowice w marcu przyszłego roku, po raz trzeci z rzędu.

Mecze - także w StarCraft 2 - odbędą się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, ale wielkie finały będą rozgrywane na głównej scenie w Spodku, zajmowanej w pozostałe dni przez graczy League of Legends.

Tajemnicą pozostaje na razie kwestia tego, czy zmagania w Counter-Strike zdecyduje się wesprzeć finansowo firma Valve, zamieniając automatycznie turniej w imprezę cyklu „major”. Tak było w ubiegłym roku, gdy polskie Virtus.pro pokonało w finale szwedzkie NiP, wygrywając 100 tysięcy dolarów.

„Fakt, że wokół rozgrywek esportowych zdołaliśmy zbudować całą część wystawienniczą pokazuje jakie miejsce zajmuje esport w kulturze ludzi młodych” - komentuje Krzysztof Pikiewicz, dyrektor zarządzający w ESL Polska.

W dniach 13-15 marca wstęp na Intel Extreme Masters oraz Intel ESL Expo będzie darmowy, ale od 22 grudnia ruszy sprzedaż biletów i karnetów, umożliwiających priorytetowy wstęp na imprezę i udział w dniu zamkniętym - 12 marca.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze