Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Outer Worlds - hakowanie komputerów i terminali

Jak włamywać się do komputerów.

Komputery i zaawansowana technologia są obecne w świecie The Outer Worlds. Do większości terminali należy się włamać, aby zdobyć potrzebne informacje lub odblokować ważne funkcji (np. otwarcie bramy czy włączyć zasilanie).

Mechanika hakowania terminali jest bardzo podobna do otwierania zamków. W zasadzie, oprócz kilku szczegółów, nie różnie się za bardzo od otwierania drzwi, skrzyń czy pojemników.

Aby sforsować zabezpieczenia komputera, musimy dysponować odpowiednim poziomem umiejętności hakowania postaci, a także - w niektórych przypadkach - posiadać łączniki obejściowe.

Gdy podejdziemy do terminala, na jego ekranie zobaczymy ikonę kłódki. Zamknięta świadczy o tym, że aby dostać się do zasobów komputera, należy go zhakować. Otwarta kłódka informuje nas, że możemy bez problemu korzystać z terminala (nie trzeba się do niego włamywać).

Gdy podejdziemy do komputera, do którego mamy się włamać, pojawi się ikona informująca o:

  • poziomie umiejętności hakowania postaci (1) - na poziom umiejętności hakowania wpływa wiele czynników, takich jak: bazowa wartość zdolności, założone wyposażenie czy towarzysze w drużynie.
  • poziom komputera do zhakowania (2) - jeśli poziom umiejętności hakowania postaci jest taki sam lub przewyższa poziom terminala, spełniliśmy pierwszy warunek.
  • liczbie posiadanych łączników obejściowych w ekwipunku (3)
  • liczbie łączników obejściowych niezbędnych do zhakowania komputera (4) - jeśli posiadamy odpowiednią liczbę łączników obejściowych, drugi warunek został spełniony. Jeśli liczba wynosi 0, wówczas do zhakowania terminala nie są potrzebne łączniki.

Jeżeli oba kryteria zostaną spełnione, czyli wymagania dotyczące poziomu komputera i liczby łączników obejściowych, wystarczy przytrzymać odpowiedni przycisk, a po chwili dostaniemy się do plików terminala.

Należy pamiętać, że jeśli użyjemy łączników obejściowych do sforsowania zabezpieczeń komputera, znikną one bezpowrotnie z naszego wyposażenia.

Łączniki obejściowe możemy odnaleźć w świecie gry, przeszukując skrzynie i pojemniki, a także ciała poległych wrogów. Te przedmioty czasami leżą również na skrzyniach lub meblach.

Następnie: The Outer Worlds - reputacja, frakcje

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - otwieranie zamków

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze