Skip to main content

The Outer Worlds 2 może zostać zapowiedziane na E3 2021

Niespodzianka od Obsidianu?

  • Niewykluczone, że na E3 2021 zostanie ujawniony The Outer Worlds 2
  • Są też szanse na prezentację Avowed

Na E3 2021 może zostać zaprezentowane The Outer Worlds 2, czyli kontynuacja gry RPG od studia Obsidian Entertainment - wynika z niepotwierdzonych wieści.

O produkcji wspomniał Jez Corden z Windows Central - dziennikarz uchodzący za dobrze zaznajomionego z planami Microsoftu - w artykule na temat prognoz związanych z tegoroczną edycją targów.

Według pragnących zachować anonimowość informatorów, na które powołuje się wspomniany redaktor, na konferencji koncernu z Redmond i Bethesdy studio Obsidian może zapowiedzieć The Outer Worlds 2.

The Outer Worlds osadzone jest w realiach sci-fi i stawia na humor

Pierwsza część ukazała się nakładem Take-Two w ramach wydawniczego oddziału Private Division, ale prawa do przyszłych gier z serii - wraz z samym zespołem odpowiedzialnym za cykl - przejął właśnie Microsoft. Nie jest to jasne, ale sequel najpewniej będzie exclusivem PC i konsol Xbox.

Dziennikarz przekonuje, że E3 mogą być dla Obsidianu bardzo ważne. Corden otrzymuje bowiem też „sprzeczne informacje”, sugerujące, że deweloperzy mogą na targach pokazać zapowiedziane w ubiegłym roku Avowed - pierwszoosobowe RPG w świecie Pillars of Eternity. Niewykluczone są także nowości związane z survivalowym Grounded.

Wieści nie są na razie potwierdzone. Przypomnieć trzeba, że wspomniana konferencja Microsoftu i Bethesdy odbędzie się w następną niedzielę, 13 czerwca, o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Read this next