Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium - uratuj Ryszarda od jego demonów, Tomasz, dom Ryszarda, ogród

Spotkanie z dzieciożercą.

Po przeszukaniu świetlicy, akcja The Medium przeniesie się do świata duchów. W trakcie tego etapu pokierujesz innym bohaterem, Tomaszem, by rozwiązać zagadkę dzieciożercy.


Uwolnij Ryszarda od jego demonów

Po długiej serii scen przerywnikowych zyskasz kontrolę nad nową postacią - Tomaszem. Dysponuje on podobnymi mocami jak Marianne, z tą różnicą, że jest on znacznie potężniejszy. Dla przykładu, jest w stanie bez ograniczeń korzystać z duchowej tarczy.

Na początku etapu czeka cię dość długa wędrówka do domu Ryszarda. Nie ma tutaj żadnych przedmiotów do zebrania, podążaj więc wzdłuż jedynej dostępnej trasy. Na twojej drodze czekać będą macki (1). Wykorzystaj tarczę duchową, by się ich pozbyć - aktywuj ją na chwilę przed atakiem.

Wbiegnij do domu i poczekaj aż scena dobiegnie końca. Przejdź na lewą stronę pomieszczenia i zbierz nóż ojca (2). Udaj się w przeciwnym kierunku i przebiegnij przez przejście (3).

Podążaj wzdłuż korytarza. Nie przejmuj się przesuwającymi się drzwiami - po krótkim marszu wreszcie dojdziesz do nich i przejdziesz do nowego pokoju. Wejdź w interakcję z biurkiem (4), a następnie zbadaj fajkę (5). Odsuń teraz szufladę (6) i przyjrzyj się znajdującej się tam książce.

Odejdź od biurka i wejdź w interakcję z kominkiem. Zbadaj pudełko z medalem (7), zdjęcie (8), a na końcu ogień (9). Wykorzystaj zebrany przed momentem nóż by otworzyć kopertę i przeczytaj ukryty w środku list.

Odejdź od kominka i odnów energię za pomocą bukietu kwiatów (10). Przejdź do lewej strony pomieszczenia i wykorzystaj duchowe uderzenie, by zniszczyć pnącza.

Akcja przeniesie się do ogrodu. Idź przed siebie aż dotrzesz do rozwidlenia dróg. Skręć w lewo, dobiegnij do końca i zbadaj leżące na ławce zdjęcie dziewczyny (11). Wróć teraz na rozwidlenie i podążaj drugą ścieżką.

Na kolejnym rozwidleniu kontynuuj na wprost i zbadaj pieczywo (12) na ławce. Od tego miejsca przejdź w prawo (13) i biegnij na dół, gdzie znajdziesz kolejne wspomnienie (14) do odczytania.

Wróć się na górę i wbiegnij w ścieżkę (15) na wprost, by po chwili wywołać kolejną scenę przerywnikową i powrócić do domu.

Wyjdź z pomieszczenia i przejdź przez korytarz, by trafić do głównego holu budynku. Wbiegnij na górę po schodach (16), które się przed momentem odblokowały. Jak tylko wejdziesz do pokoju, zbadaj krzesło (17). Ojczym poprosi cię, byś coś mu przyniósł.

W pomieszczeniu jest kilka przedmiotów - książka na regale (18), butelka alkoholu (19), zdjęcie (20). Zbierz dowolny przedmiot i zanieś go na krzesło. Powtórz czynność jeszcze dwa razy, by rozgniewać ojczyma. Za krzesłem pojawi się macka jak z początku tego poziomu. Aktywuj tarczę duchową i ją zniszcz.

Wbiegnij w przejście, które odblokowało się za rośliną i odnów energię przy pomocy poduszki (21). Przejdź przez korytarz po lewej stronie, osłaniając się przed mackami za pomocą tarczy. W nowym pomieszczeniu zbliż się do obrazu (22) i aktywuj duchowe uderzenie.

Ponownie trafisz do ogrodu. Biegnij wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki i po chwili aktywuj wspomnienie za pomocą zdjęcia (23) leżącego na ławce.

Podążaj dalej przez ogród, aż trafisz na rozwidlenie. Najpierw wejdź w przejście (24) po prawej stronie by zainicjować kolejne wspomnienie. Wróć na rozwidlenie i udaj się w lewo (25). Po drodze aktywujesz jeszcze jedno wspomnienie i scenę przerywnikową, po której akcja znów przeniesie się do domu.

Wybiegnij przez drzwi po prawej stronie i przejdź przez długi korytarz, by trafić na strych. Zbadaj list (26), a następnie napis (27) leżący na biurku.

Idź do dalszej części pomieszczenia i aktywuj kolejne wspomnienie (28). Po wszystkim zbliż się do liny (29) i zaczerpnij z niej energii. Wykorzystaj ją i za pomocą duchowego uderzenia zniszcz pnącza (30) blokujące drogę.

Raz jeszcze wylądujesz w ogrodzie, teraz będą tu jednak macki, przed którymi musisz obronić się tarczą duchową. Podejdź do przodu i na rozwidleniu idź w lewo (31), gdzie na pniaku znajdziesz rysunek do zbadania. Wróć do poprzedniej sekcji i idź na wprost (32).

Po chwili trafisz na kolejne rozwidlenie. Ścieżka w lewo (33) zaprowadzi cię do dwóch kolejnych obiektów do interakcji. Za pomocą przejścia na wprost (34) dojdziesz do róż, które zwiędną, gdy się do nich zbliżysz.

Po zbadaniu rośliny, wróć na rozdroża i ponownie udaj się wzdłuż ścieżki po lewej stronie. Otworzy się tam nowa sekcja, która pozwoli ci dotrzeć do nowego miejsca. Zbliż się do rośliny (35), by wywołać scenę przerywnikową i wrócić do domu.

Podejdź do podwójnych drzwi by je otworzyć i zaczerpnąć z nich energii, a następnie kontynuuj marsz przed siebie. Teraz czeka cię już kompletnie liniowa sekcja. Na końcu trasy znajdziesz obiekt, przy którym musisz wykonać duchowy wybuch. Załączy to długą scenę, po której wrócisz do ciała Marianne.

Następnie: The Medium - przedostań się przez las, podążaj za psem, przeszukaj obozowisko

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - przeszukaj świetlicę, nożyce do metalu, równik, globus

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze