Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium - energia postaci: jak odnawiać

Regenerowanie energii dla zdolności specjalnych.

Marianne, główna bohaterka gry The Medium, dysponuje użytecznymi zdolnościami specjalnymi, z których nie raz skorzystasz w trakcie rozgrywki. Część z nich wymaga jednak energii do działania. W tym rozdziale wyjaśniamy w jaki sposób możesz ją regenerować.

Zdolności duchowa tarcza i duchowe uderzenie zużywają energię bohaterki - pierwsza stopniowo, druga opróżnia cały zapas za jednym razem. By móc z nich korzystać, musisz regularnie uzupełniać energię. Dokonasz tego za sprawą specjalnych ołtarzy (1), na które trafisz podczas rozgrywki.

Wspomniane ołtarze pojawiają się niemal zawsze wtedy, gdy konieczne jest wykorzystanie którejś ze zdolności, by móc pchnąć fabułę do przodu. To, czy bohaterka posiada energię sprawdzisz spoglądając na wzór na jej lewym ramieniu. Jeśli zapas jest pełny, będzie on świecić (2), jeśli z kolei pusty, ręka pozostanie bezbarwna (3).

Nie musisz nadmiernie przejmować się uzupełnianiem energii „na zapas”, gdyż, jak wspomnieliśmy, będziesz miał ku temu okazję tam, gdzie gra wymusi wykorzystanie duchowej tarczy bądź duchowego uderzenia.

Jeśli jednak planujesz, na przykład, przejść przez rój ciem, sprawdź wcześniej poziom naładowania i uzupełnij go - wyczerpanie mocy w połowie drogi zakończy się śmiercią bohaterki i koniecznością mozolnego powtarzania fragmentu danego etapu.

Następnie: The Medium - duchowa tarcza: unikanie obrażeń

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - opuszczanie ciała: jak korzystać, zagrożenia

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze