Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium - duchowa tarcza: unikanie obrażeń

Wykorzystanie i odnawianie duchowej tarczy.

Wśród umiejętności dostępnych dla Marianne, głównej bohaterki The Medium, jest duchowa tarcza. Jest to w pełni defensywna zdolność, pozwalająca na unikanie obrażeń. W tym rozdziale wyjaśniamy jak z niej korzystać i co robić, gdy się wyczerpie.

Duchową tarczę domyślnie uruchomisz przytrzymując środkowy przycisk myszy (RB w przypadku konsoli Xbox). Tak długo jak będziesz go trzymał, postać osłonięta będzie bańką ochronną (1), która pochłonie wszystkie zadawane jej obrażenia. Jest to nieocenione podczas przechodzenia prze roje ciem - bez tarczy bohaterka zostanie w kilka sekund pozbawiona życia.

Z tarczy nie możesz jednak korzystać bez końca, gdyż do jej zasilania wymagana jest energia. Ta symbolizowana jest przez wzory (2) na lewym ramieniu bohaterki. Im mocniej świecą, tym więcej energii ona posiada - gdy bledną to z kolei znak, że zaraz się wyczerpie.

Energię potrzebną do zasilania tej zdolności - a także innych - uzupełnić możesz w specjalnych ołtarzach. Więcej na ten temat znajdziesz w rozdziale energia postaci: jak odnawiać.

Następnie: The Medium - duchowe uderzenie: do czego służy, jak używać

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - opuszczanie ciała: energia postaci: jak odnawiać

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze