Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium i dwa jednoczesne światy - działanie gry wyjaśnione przez twórców

O co chodzi w nowej produkcji Bloober Team?

Polskie studio Bloober Team opublikowało materiał, tłumaczący zasadę działania The Medium. Akcja częściowo rozgrywa się tu w dwóch rzeczywistościach jednocześnie.

Jako tytułowe medium, bohaterka ma zdolność przebywania w świecie rzeczywistym, jak i duchowym. Zazwyczaj znajduje się tylko w jednym z nich, ale Bloober Team twierdzi, że jedną trzecią przygody spędzimy w obu na raz. Właśnie z takich momentach The Medium będzie renderować dwie lokacje na ekranie, co jest znacznie łatwiejsze dzięki mocy konsol nowej generacji.

Gdy ekran zostanie podzielony, pokierujemy bohaterką w obu rzeczywistościach jednocześnie. Niektóre czynności można wykonywać tylko w jednym świecie, ale czasami pewne akcje wpłyną też na drugą stronę. Tę mechanikę należy wykorzystać do rozwiązywania zagadek i kontynuowania przygody.

The Medium ukaże się 10 grudnia na PC i Xbox Series X/S. Warto przypomnieć, że akcja rozgrywa się w Krakowie.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze