Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Long Dark pierwszym tytułem od pełnego weteranów studia Hinterland

Z dyrektorem kreatywnym polskiego Enemy Front i scenarzystką God of War włącznie.

Hinterland Studio ogłosiło swój debiutancki tytuł - The Long Dark, opisywany jako „bardziej realistyczny i dojrzałe” spojrzenie na postapokalipsę.

Pierwszy epizod gry opowie historię pilota Williama Mackenziego, który zostaje uwięziony gdzieś na mroźnej północy Ameryki, po geomagnetycznej katastrofie, która zrujnowała niemal całą technologię w Stanach Zjednoczonych. Rozgrywka stawia na eksplorację, pozyskiwanie surowców i - co najważniejsze - stawianie czoła licznym przeciwnościom losu. Twórcy przewidują nawet wybory moralne i ich konsekwencje, wpływające na fabułę kolejnych odcinków.

Już 16 września na Kickstarterze rozpocznie się zbiórka pieniędzy na rzecz projektu. „Chcemy być częścią społecznościowej rewolucji i stworzyć bezpośrednią nić komunikacji z naszymi graczami” - napisano w informacji prasowej.

Studio Hinterland pełne jest weteranów z branży. Zespołem dowodzi Raphael van Lierop, wcześniej reżyser Warhammer 40,000: Space Marine, dyrektor narracji w Far Cry 3 i dyrektor kreatywny w polskim Enemy Front od CI Games.

Listę gwiazd uzupełnia dyrektor techniczny Alan Lawrance z Volition (Saints Row, Red Faction), artysta i animator Hokyo Lim z Rio Games (League of Legends), scenarzystka Marianne Krawczyk z Sony Santa Monica (God of War, także LA Noire i najnowszy film w uniwersum Star Trek) oraz David Chan z BioWare.

Nie znamy jeszcze daty premiery i platform docelowych.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze