Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last Guardian - ścieżka nad przepaścią, komnata, pierwszy mechanizm

Dalsza podróż, kolejne beczki.

Po wyjściu z ruin ruszaj w prawo. Wydaje się, że nie ma tam drogi, ale jest - to wąska ścieżka przy samej ścianie, nad przepaścią. Trudno tu tak naprawdę spaść, więc nie bój się. Wystarczy iść przed siebie, a później wskoczyć na moment na łańcuch, by przejść dalej.

W końcu zeskoczysz na bardziej stabilne i większe podłoże. Trico pójdzie za tobą, będzie skakał po skałach obok. Możesz go zawołać, jeżeli zwleka. Następnie stań naprzeciwko zabitych drewnem drzwi po drugiej stronie i poświeć na nie lustrem, by Trico zniszczył blokadę. Przy okazji zawali się kolumna, która utworzy przejście na niższy poziom.

Po kolumnie zejdź na dół i idź w prawo, po schodach. W pomieszczeniu wyjdź przez okno (czy też może drzwi, nie jesteśmy pewni jak nazwać ten otwór) w prawo, do większej komnaty. Trico będzie próbował przecisnąć się za tobą, ale mu się nie uda.

Trudno spaść z krawędzi. Po prostu uważaj, by nie skoczyć.

Przejdź prosto i w prawo, schodami wyżej. Znów skręć w prawo, w stronę dziury w murze. Podejdź do końca i zawołaj Trico, wołaj do skutku, aż się pojawi. Wskoczy do korytarza. Wracajcie do komnaty, ale po drodze weź beczkę - leży w gruzach na końcu korytarza naprzeciw dziury w ścianie. Wskaż gruzy lustrem, by je zniszczyć i daj beczkę Trico.

Będąc w komnacie podejdź do ściany po lewej stronie od wyjścia ze schodów i zawołaj Trico, by się na niego wdrapać. Wskocz na wystające elementy i wdrap się na górę, powinieneś dostrzec ukrytą beczkę. Zrzuć ją i zeskocz na stwora.

Zejdź z Trico, podejdź do przeciwległej ściany. Zawołaj kompana, by móc się na niego wdrapać i przeskoczyć na półki. Wdrapuj się na ścianę i idź w lewo, wydrążonym w skale korytarzem. Dalej, po lewej w małej jaskini, jest beczka. Wyciągnij ją i rzuć Trico.

Idź dalej, wskaż lustrem drewnianą blokadę, by ją zniszczyć. Dalej musisz przejść małym, ciasnym przejściem, które znajduje się w skałach po prawej stronie - jest tam trochę wody. Wydostaniesz się na zewnątrz, a Trico przejdzie za tobą górą.

Teraz idź prosto, okrąż zabudowanie pośrodku obszaru i przejdź na drogą stronę, by dotrzeć do podobnej ściany z zakratowanymi oknami, którą ominąłeś. Podejdź do niej i przywołaj Trico. Wdrap się na niego i poczekaj, aż wskoczy wyżej. Możesz mu też wskazać, by to zrobił (R1 + wskazanie lewym analogiem).

Wszystkich takich luster musisz się pozbyć

Stwór wskoczy na ścianę, zeskoczy niżej. Zeskocz z niego i podejdź do kolorowego lustra leżącego na ziemi. Chwyć je i zepchnij - Trico boi się takich szkieł. Teraz biegnij dalej prosto, do budowli. W środku od razu wejdź w małe przejście na wprost, z którego dobywa się pomarańczowa poświata. Na końcu jest beczka dla Trico.


Spis treści: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Następnie: The Last Guardian - Pułapka, dzban, ponownie na powierzchnię


Wyjdź, daj jedzenie stworowi i idź po schodach, do końca. Przywołaj tam Trico i wskocz na niego, przeskocz w stronę okna, przez które przedostaje się białe światło. Wyjdź na zewnątrz i przeskocz na półki po drugiej stronie. Musisz się po nich przedostać do końca. Z ostatniej - tej wyżej - przeskocz na kolejne okno. W środku opuść się na dół i pociągnij za dźwignię.

W korytarzu z dźwignią, na końcu, jest beczka. Daj ją Trico. Skręć dalej, użyj lustra, by zniszczyć zaporę i idź dalej. Musisz tu zeskoczyć niżej na platformę dziwnego mechanizmu. Wołaj Trico do skutku, a ten w końcu zeskoczy do ciebie. Zacznie się scenka, po której Trico zacznie być agresywny. Nie rób nic. Zobaczysz kolejną scenkę.

Komentarze