Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 wraca do akcji. Startuje dziewiąty sezon atrakcji

W tym tryb Odliczania.

Po długim oczekiwaniu i krótkim okresie testów, dziewiąty sezon zmagań i atrakcji w The Division 2 jest już dostępny dla wszystkich graczy, włącznie z trybem rozgrywki - Odliczaniem.

Ta opcja zabawy zdążyła już wywołać pewne kontrowersje, gdy okazało się, że opowiada o ataku na elektrownię atomową. Problemem był fakt, że nowość ogłoszono, gdy rosyjskie wojska w prawdziwym świecie kontrolowały jeszcze Czarnobyl w Ukrainie.

Ubisoft wyjaśniał, że tryb powstawał od początku 2021 roku, a dzisiaj emocje znacznie już opadły. Pisząc w kontekście gry: maksymalnie ośmioosobowe zespoły graczy muszą powstrzymać napastników przed destabilizacją reaktora.

Inne nowości to kolejne pięć celów do zlikwidowania na terenie miasta, następna przepustka sezonowa z przedmiotami kosmetycznymi, a także Fachowość. Ta ostatnia mechanika to nowy pasek rozwoju, wypełniany osobno dla każdej broni i oferujący bonusy do jej statystyk.

Powrót The Division 2 do akcji może być pewnym zaskoczeniem. W marcu 2020 roku Ubisoft wydał rozszerzenie Władcy Nowego Jorku (potrzebne do skorzystania z nowości), by po zakończeniu drugiego roku wsparcia wygasić dalsze prace.

„Zamiast odejść, fani nadal jednak grali. Co więcej, ich grono zaczęło rosnąć do takiego stopnia, że gra nie była już w »wygaszonym« stanie. Rozpoczęto dalsze prace”opisuje Ubisoft na oficjalnym blogu.

„Był jeden problem: większość deweloperów przeszła już do innych projektów, więc musiano sformować nowy zespół i nauczyć go, jak przygotować więcej The Division 2. Dziewiąty sezon to ich pierwsze wysiłki” – dodaje wydawca.

Read this next