Skip to main content

Nowy tryb The Divison 2 opowiada o ataku na elektrownię atomową

Co wywołało pewne kontrowersje.

Okazuje się, że mapa przygotowana na potrzeby nowego trybu rozgrywki w The Division 2 opowiada o ataku na elektrownię atomową. Tematyka wywołała pewne kontrowersje w obliczu wydarzeń z prawdziwego świata – mowa głównie o zajęciu Czarnobyla przez Rosjan.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu zapowiedziano, że na publicznych serwerach testowych pojawiła się aktualizacja, służąca głównie do sprawdzenia nowej opcji zabawy – Countdown. Ośmiu graczy stara się wykonywać wspólnie cele na przygotowanej do tego celu lokacji.

Jak się szybko okazało, mowa właśnie o walce na terenie przejętej przez wroga elektrowni atomowej. I choć Ubisoft zapewnia, że atrakcja powstawała już od dłuższego czasu, to czas publikacji patcha wydaje się być dość niefortunny, a skojarzenia z wydarzeniami z prawdziwego świata – oczywiste.

Zobacz na YouTube

Wojska rosyjskie dopiero kilka dni temu opuściły rejon Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, zajętej 24 lutego. Nadal kontrolują dwie inne placówki tego typu – w tym największą w Europie, w Zaporożu.

„Nowy tryb w The Division 2, zatytułowany Countdown, powstaje od początku 2021 roku. Podobnie jak podstawowa wersja gry, stanowi dzieło fikcyjne, a wszelkie nawiązania do obecnych wydarzeń z prawdziwego świata są niezamierzone” – zapewnia Ubisoft w oświadczeniu dla Kotaku.

Nie jest obecnie jasne, jak długo potrwają testy i kiedy nowa opcja zabawy trafi do wszystkich graczy.

Zobacz także