Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 - jak grać online, dostępne tryby: kooperacja, prośba o wsparcie, PvP

Informacje dla początkujących.

The Division 2 jest grą, którą z powodzeniem można przejść w pojedynkę, jednak znacznie większą frajdę sprawia rozgrywka w grupie. W poniższym poradniku wyjaśniamy, jak grać z innymi graczami i przybliżamy dostępne tryby.


Kooperacja - prośba o wsparcie

Praktycznie każde zadanie w The Division 2 można wykonać w maksymalnie 4-osobowej grupie. Gra została zaprojektowana w taki sposób, że z rozgrywki kooperacyjnej możemy się cieszyć nawet w przypadku braku grających znajomych. W dowolnym momencie wystarczy bowiem przejść na ekran mapy i poprosić o wsparcie.

Dzięki temu inni gracze zobaczą nasze wezwanie o pomoc i jeśli je zaakceptują, dołączą do naszej rozgrywki. W podobny sposób my możemy wesprzeć innych. Co jakiś czas na ekranie pojawia się sygnał informujący o graczach wzywających pomocy. Zgłoszenie możemy zaakceptować z poziomu mapy, dołączając tym samym do innej rozgrywki.

Uwaga: dołączając do innych, przenosimy się na mapę gracza, który wezwał pomoc. Układ poszczególnych elementów, a w szczególności przejętych punktów, może się zatem różnić.

Pomoc możemy również wezwać w przypadku, gdy zostaliśmy powaleni w samotnej potyczce. Jeżeli ktoś zareaguje na nasz sygnał, będzie mógł nas reanimować i kontynuować wymianę ognia.


Kooperacja - wspólne misje

Innym sposobem na skompletowanie drużyny jest uruchomienie matchmakingu bezpośrednio przed przystąpieniem do misji głównej. Rozpoczynając scenariusz, będziemy mogli wezwać innych agentów, co skutkuje startem przygody w kilka osób. Niekiedy możemy zostać przydzieleni do rozgrywki, która już trwa. System zazwyczaj dołącza nas jednak do grup, które są na wczesnym etapie danej misji.

Korzystanie z pomocy innych graczy to dobry sposób na przechodzenie misji, szczególnie jeżeli powtarzamy je na wyższym poziomie trudności. Nawet z losowo przydzielonymi agentami mamy znacznie większej szanse na sukces niż w przypadku samotnej rozgrywki.


Matchmaking - dowolna aktywność

W podobny sposób możemy wyszukiwać graczy do innych aktywności. Służy do tego ostatnia zakładka na ekranie mapy. Możemy tam znaleźć agentów do losowej misji głównej, eksploracji otwartego świata, Strefy Mroku itp.

Taką samą funkcję pełnią punkty tworzenia rozgrywki, ulokowane w Białym Domu, osadach i kryjówkach. Dotarcie do nich nie jest jednak koniecznie. Zdecydowanie wygodniej skorzystać po prostu z opcji na ekranie mapy.


Konflikt - tryb PvP

The Division 2 oferuje również dostęp do klasycznego trybu PvP, w którym naprzeciwko siebie stają dwie drużyny składające się z czterech agentów.

Matchmaking do tego trybu można rozpocząć u jednego z NPC-ów znajdujących się na terenie Białego Domu lub w dowolnym miejscu, z poziomu ekranu mapy (druga zakładka od lewej).

Konflikt dzieli się na dwa rodzaje. Przed każdą rozgrywką gracze głosują na tryb gry i konkretną mapę. Może to być klasyczna potyczka lub dominacja. Ta pierwsza to nic innego, jak drużynowy deathmatch z ograniczoną liczbą żyć. Każda drużyna ma do dyspozycji 16 odrodzeń. Przegrywa ta, która jako pierwsza wykorzysta je wszystkie.

Dominacja polega na przejmowaniu i kontrolowaniu trzech stref na niewielkiej mapie. Wygrywa oddział, który jako pierwszy zdobędzie określoną liczbę punktów.

W obu przypadkach liczy się gra zespołowa. Warto pamiętać, by asekurować członków drużyny, używać specjalnych zdolności i nie szarżować bezmyślnie do przodu. Nawet najbardziej wyćwiczony gracz nie ma szans w samotnym starciu z dwoma lub trzeba przeciwnikami.

Za udział w Konflikcie otrzymujemy specjalne punkty, które przekładają się na kolejne poziomy doświadczenia w tym trybie. Za każdy z nich otrzymujemy zasobnik, dający 1 przedmiot wyposażenia. Możemy go otworzyć podobnie jak inne zasobniki - bezpośrednio z menu ekwipunku.


Read this next