Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Callisto Protocol - Następstwa: pomieszczenie ochrony, droga do działu medycznego

Gdzie znaleźć pistolet i jak dostać się do skrzydła medycznego.

Przed nami trzeci rozdział The Callisto Protocol. Uniknęliśmy robotów strażniczych, sprytnie pozbyliśmy się człowieka, który nie życzył nam najlepiej i znaleźliśmy drogę do wyjścia przez bramki bezpieczeństwa. Czas poznać „Następstwa”.


Na tej stronie:


Zlokalizuj Eliasa w pomieszczeniu ochrony

 • Po wyjściu z windy mamy przed sobą długi korytarz zakończony schodami na niższe piętro. Miń hologram i zejdź po schodach. Nie przejmuj się robotem - możesz od razu przejść przez drzwi na wprost, za którymi czeka pojedynczy przeciwnik.
 • Idąc dalej korytarzem przejdziesz przez drzwi Punkt Kontrolny D521 i znajdziesz się w dużym pomieszczeniu. Poszukaj przed sobą drzwi z oznaczeniem Hol D573 i przeciśnij się na drugą stronę.
 • Po krótkiej scence poszukaj zapasów w pierwszym pomieszczeniu i idź za Eliasem. Otrzymasz podstawę broni, którą możesz ulepszyć w drukarce 3D nazywanej Kuźnią. W tym samym miejscu sprzedasz konwertery energii i inne przedmioty, kupisz strzykawki i amunicję, a także ulepszysz swoje wyposażenie za zebrane kredyty Callisto.
 • Podejdź do Kuźni i wydrukuj pierwszą broń palną - Pistolet BI-55 „Działko Ręczne”.
 • Wyjdź z pomieszczenia ochrony drzwiami otwartymi przez Eliasa. Idź korytarzem w stronę światła, aż zobaczysz potwora za drzwiami. Przygotuj się na walkę. Możesz wypróbować Działko Ręczno oraz system strategicznego celowania.

Zlokalizuj oddział medyczny

 • Po walce wejdź do jasnego korytarza na wprost i skieruj się do windy po lewej stronie. Zjedź na dół. Po wyjściu z windy kieruj się korytarzem. Po prawej zauważysz przeciwnika odwróconego plecami - zakradnij się do niego i wykonaj zabójstwo z ukrycia.
 • Idź dalej w stronę schodów oświetlonych czerwonym światłem i wejdź na górę. Na końcu korytarza pojawi się przeciwnik, który potrafi atakować z dystansu. Pozbądź się go.

WSKAZÓWKA: Zamiast przechodzić przez drzwi do świetlicy, możesz skręcić w lewo. Znajdziesz tam kilka opcjonalnych pomieszczeń.

 • Po walce przejdź przez drzwi, przy których pojawił się plujący przciwnik - drzwi oznaczone są jako Świetlica A225, a za nimi skręć w lewo i idź dalej, aż dotrzesz do jasnego pomieszczenia z szybem wentylacyjnym. Skorzystaj z szybu.
 • Gdy tylko wyjdziesz z szybu, zauważysz uszkodzonego robota strażniczego i kilku przeciwników w pomieszczeniu na wprost. Jest tam też sporo osłon, za którymi możesz się ukryć. Spróbuj zabić przynajmniej jednego wroga atakiem z ukrycia.
 • Po walce wróć w okolice szybu wentylacyjnego, który prowadził do tego pomieszczenia i poszukaj na ziemi ciała martwego strażnika - leż tuż obok uszkodzonego robota. Pozyskaj z ciała implant z kodem do drzwi.
 • Idź do wcześniej zablokowanych drzwi z oznaczeniem Pralnia B202, a dalej kieruj się tak, jak prowadzi korytarz. W zamglonym pomieszczeniu pralni czeka przeciwnik, a za nim dwie pary drzwi. Wybierz drzwi po prawej stronie (drzwi po lewej prowadzą do niewielkiego opcjonalnego obszaru).
 • Po przejściu przez drzwi po prawej znajdziesz się w pomieszczeniu z drzwiami Konserwacja B414. Aby kontynuować historię, przejdź przez drzwi Konserwacja B414.

WSKAZÓWKA: Inne drogi z tego pomieszczenia prowadzą do sporego opcjonalnego obszaru, który warto odwiedzić.

 • Po przejściu przez drzwi zejdź po schodach i uważaj na przeciwnika, który wyskocz z lewej strony, gdy tylko zgasną światła. Po walce idź dalej korytarzem przez drzwi z oznaczeniem Hol B433. Za nimi znajdziesz po prawej duże wrota prowadzące do skrzydła medycznego.

Dotarliśmy do oddziału medycznego. Musimy teraz znaleźć tylne wyjście, zlokalizować SHU i uzbroić się w GRP.

Następnie: The Callisto Protocol - Następstwa: dział medyczny, GRP, SHU

Spis treści: The Callisto Protocol - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Callisto Protocol - Następstwa: pomieszczenie ochrony, droga do działu medycznego

Read this next