Skip to main content

Stellar Blade - boss: Gigas

Silny przeciwnik w Składzie Oleju.

Gigas to jeden z opcjonalnych bossów w grze Stellar Blade, którego spotykamy podczas wykonywania misji pobocznej Pilne informacje. Jest to potężny potwór, dysponujący kilkoma potężnymi atakami. Przed walką warto uzupełnić zaopatrzenie amunicji, lekarstw i pomp BK, aby uniknąć powtarzania całego starcia w wypadku śmierci.

Na bossa trafimy w trakcie wykonywania misji Pilne informacje. Początkowy etap walki jest dobrą okazją, aby już na starcie zapewnić sobie nieco przewagi i zadać wrogowi znaczne obrażenia. Gigas rzuci się na nas z serią ciosów pięściami, które stosunkowo łatwo zablokować, a zaraz potem możemy wykonać mignięcie (niebieski błysk miecza) za plecy przeciwnika.

Szczególnie mocno należy uważać na ataki oznaczone żółtą aurą, których nie możemy zablokować. Gigas posiada ich w swoim arsenale zaskakująco dużo, dlatego warto skupić się na dobrym wyczuciu wykonywania uników.

Po zbiciu paska tarczy przeciwnika przynajmniej raz, ten po chwili się zregeneruje, zyskując przy okazji dostęp do arsenału nowych ataków. Jednym z nich jest włożenie ręki w ziemię, po którym przeciwnik wywołuje falę uderzeniową, zadającą naszej bohaterce znaczne uszkodzenia. Jeśli wróg znajduje się daleko od nas, to spróbuje też rzucać w nas świecącymi kamieniami, których należy unikać odskakując na boki.

Podczas starcia warto korzystać z granatów, których użycie wytrąci Gigasa z równowagi, dając nam czas na zadanie kilku silnych ciosów lub wyprowadzenie ataków Beta. Po pokonaniu przeciwnika zbieramy pozostawione przez niego łupy, a następnie wracamy do wykonywania misji Pilne informacje.

Następne: Stellar Blade - Historia złomiarki

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - Pilne informacje

Read this next