Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zaskakująca grafika StarCraft Remastered - w lipcu otrzyma kreskówkową oprawę

Gra w zupełnie nowych szatach.

Grupa Carbot Animations poinformowała, że 10 lipca wyda przygotowaną wspólnie z Blizzardem specjalną paczkę tekstur, która do StarCraft Remastered wprowadzi kreskówkową grafikę.

Zespół odpowiedzialny za przygotowanie projektu w 2016 roku stworzył wykonany w podobnym stylu mod do drugiej części cyklu, choć ograniczony tylko do kilku map. Teraz ekipa nawiązała oficjalną współpracę z autorami serii.

Paczka całkowicie przeobrazi produkcję. Autorzy zmienią wszystkie elementy graficzne - nie tylko poszczególne postacie i budynki, ale również lokacje oraz interfejs. Standardowe modele obiektów zastąpią kreskówkowe odpowiedniki.

Przedstawiciele Carbot Animations obiecują, że animowana oprawa wizualna pojawi się we wszystkich trybach rozgrywki. W nowym wyglądzie rozegramy więc także kampanię fabularną, a w planach są też specjalne wersje przerywników filmowych.

Grupa podkreśla, że prace nad paczką graficzną zajęły około dwóch lat. Zaznacza, że po zmianie grafiki strategia wygląda niczym zupełnie nowa produkcja, a co ważne - przyjaźniejsza młodszym odbiorcom.

StarCraft jakiego jeszcze nie było

StarCraft Remastered wydano w 2017 roku. To odświeżona wersja uznanej gry sprzed lat, działająca jednak na silniku oryginału. Blizzard między innymi umożliwił zabawę w 4K, podniósł rozdzielczość przerywników filmowych do 1080p i ulepszył dźwięk.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze