Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon - poziomy trudności

Dostosuj walkę do swoich możliwości.

Przed przystąpieniem do rozpoczęcia rozgrywki w Star Wars Jedi: Fallen Order, zostaniemy zapytani o wybór jednego z czterech poziomów trudności. Każdy z nich stanowi inne wyzwanie, a jeśli okaże się, że zabawa jest zbyt prosta lub zbyt trudna, to niemal w każdej chwili będzie mogli dokonać zmian w tym aspekcie.

W grze spotkamy się z czterema poziomami trudności, które zostały scharakteryzowane poniżej:

  • Tryb fabularny - dla początkujących graczy lub osób, pragnących skoncentrować się głównie na fabule. W trakcie walki przeciwnicy zadają małe obrażenia, a ich agresja stoi na minimalnym poziomie. Czas na sparowanie jest natomiast bardzo długi. Co więcej w przypadku błędów przy eksploracji (np. upadku w przepaść) nie tracimy zdrowia.
  • Rycerz Jedi - dla osób poszukujących pewnego wyzwania podczas starć. Czas na sparowanie wrogich ciosów jest nieco skrócony, a przeciwnicy wykazują się większą agresją, chociaż zadawane przez nich ciosy nie zadają ogromnych obrażeń. W trakcie błędów w eksploracji tracimy część zdrowia (podobnie, jak na kolejnych poziomach trudności).
  • Mistrz Jedi - poziom dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy pragną wyzwania podczas starć. Czas sparowania jest jeszcze bardziej ograniczony, wzrasta natomiast poziom agresji i obrażenia zadawane przez wrogów.
  • Wielki Mistrz Jedi - tylko dla zaawansowanych graczy. Na tym poziomie wrogowie wykazują się maksymalną agresją, zadając ogromne obrażenia. Czas sparowania jest natomiast minimalny, co wymaga idealnego wyczucia w trakcie walk.

Jak już wspomniano wyżej nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić poziom trudności podczas rozgrywki. Należy przy tym pamiętać, że jest to możliwe jedynie we fragmentach, kiedy akurat nie walczymy.

Aby to uczynić należy wejść do menu gry i wybrać z niego zakładkę Ustawienia (1). Następnie przechodzimy do karty o nazwie Rozgrywka (2), po czym wybieramy interesujący nas poziom trudności (3). Po dokonaniu wyboru wystarczy go zatwierdzić.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - zdrowie, regeneracja, stym, wytrzymałość i moc

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze