Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obi-Wan Kenobi faktycznie nawiązało do Star Wars Jedi: Upadły Zakon

Wizyta na wodnej planecie.

Przed premierą serialu „Obi-Wan Kenobi” odtwórca tytułowej roli sugerował, że produkcja nawiąże do gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Ostatnie dwa odcinki dowodzą, że faktycznie tak jest.

Uwaga - poniżej spoilery z „Obi-Wan Kenobi” i Star Wars Jedi: Upadły Zakon!

W najnowszym serialu Disneya pojawia się główna siedziba Inkwizytorów, umiejscowiona na wodnej planecie Nur. Gracze mieli okazję zwiedzić lokację już kilka lat temu w produkcji studia Respawn Entertainment - pod koniec kampanii fabularnej Cal Kestis próbował odzyskać holokron z ważnymi danymi.

Fortecę pokazano w trzecim odcinku „Obi-Wan Kenobi”, ale zdecydowanie więcej czasu poświęcono budowli w czwartym epizodzie. Tytułowy bohater infiltruje placówkę, by uwolnić przetrzymywaną przez imperialną armię młodą Leię.

Uwagę zwraca już sam początek odcinka. Mistrz Jedi przedostaje się do siedziby Inkwizytorów w taki sam sposób jak Cal Kestis w Star Wars Jedi: Upadły Zakon - drogą wodną, podpływając do jednego z włazów.

Siedziba Inkwizytorów pojawia się w serialu i grze

Nie jest to jedyny motyw wzorowany na projekcie studia Respawn Entertainment. W pewnym momencie dochodzi do pęknięcia szyby w oknie - Obi-Wan, niczym bohater wspomnianej gry, próbuje powstrzymać wdarcie się wody do środka.

Na tym nie koniec, ponieważ w pewnym momencie na ekranie pojawia się tak zwany Szturmowiec Czystki, którego do tej pory fani „Gwiezdnych Wojen” mogli widzieć tylko w komiksach i Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Do końca „Obi-Wan Kenobi” pozostały jeszcze dwa odcinki, więc niewykluczone, że mistrz Jedi napotka na swojej drodze Cala Kestisa. To o tyle możliwe, że serial rozgrywa się w podobnym okresie, co zapowiedziane niedawno Star Wars Jedi: Ocalały - sequel przygód młodego padawana.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Obi-Wan Kenobi

TV show

Star Wars Jedi: Fallen Order

PS4, Xbox One, PC

See 1 more

Star Wars Jedi: Survivor

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze