Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2 najpewniej ominie stare konsole

Gra na wyłączność next-genów i PC.

Według niepotwierdzonych wieści, powstające Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2 nie ukaże się na konsolach poprzedniej generacji.

Źródłem informacji jest Jeff Grubb z serwisu VentureBeat. Renomowany dziennikarz na antenie najnowszego odcinka swojego internetowego podcastu stwierdził, że kontynuacja gry studia Respawn Entertainment pojawi się wyłącznie na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Jeżeli doniesienia okazałyby się prawdziwe, Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2 ominęłoby PS4 i Xbox One. Redaktor nie zdradził powodów, dla których mianoby zrezygnować z konsol poprzedniej generacji, ale można założyć, że przyczyną są ograniczenia sprzętowe.

To nie wszystko, bo Grubb przekonuje, że produkcja zostanie zapowiedziana na Star Wars Celebration - cyklicznej imprezie dla fanów „Gwiezdnych Wojen”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-29 maja, a organizatorzy ujawnili już część szykowanego programu.

Dziennikarz serwisu VentureBeat uchodzi za osobę dobrze rozeznaną w branży, w przeszłości wielokrotnie ujawniał informacje o różnych projektach przed oficjalnymi zapowiedziami.

Jeśli wierzyć Grubbowi, Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2 nie będzie jedyną grą od EA omijającą starsze konsole. Wydawca podobne plany ma też podobno względem tegorocznej odsłony Need for Speed, zmierzającej rzekomo tylko na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze