Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2 najpewniej ominie stare konsole

Gra na wyłączność next-genów i PC.

Według niepotwierdzonych wieści, powstające Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2 nie ukaże się na konsolach poprzedniej generacji.

Źródłem informacji jest Jeff Grubb z serwisu VentureBeat. Renomowany dziennikarz na antenie najnowszego odcinka swojego internetowego podcastu stwierdził, że kontynuacja gry studia Respawn Entertainment pojawi się wyłącznie na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Jeżeli doniesienia okazałyby się prawdziwe, Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2 ominęłoby PS4 i Xbox One. Redaktor nie zdradził powodów, dla których mianoby zrezygnować z konsol poprzedniej generacji, ale można założyć, że przyczyną są ograniczenia sprzętowe.

To nie wszystko, bo Grubb przekonuje, że produkcja zostanie zapowiedziana na Star Wars Celebration - cyklicznej imprezie dla fanów „Gwiezdnych Wojen”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-29 maja, a organizatorzy ujawnili już część szykowanego programu.

Dziennikarz serwisu VentureBeat uchodzi za osobę dobrze rozeznaną w branży, w przeszłości wielokrotnie ujawniał informacje o różnych projektach przed oficjalnymi zapowiedziami.

Jeśli wierzyć Grubbowi, Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2 nie będzie jedyną grą od EA omijającą starsze konsole. Wydawca podobne plany ma też podobno względem tegorocznej odsłony Need for Speed, zmierzającej rzekomo tylko na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Star Wars Jedi: Fallen Order

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze