Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon - zdrowie, regeneracja, stym, wytrzymałość i moc

Poznaj kluczowe czynniki związane z bohaterem. Medytacja i odpoczynek.

W trakcie rozgrywki w Star Wars Jedi: Fallen Order trzeba mieć stale na uwadze trzy ważne wskaźniki. Chodzi konkretnie o zdrowie, wytrzymałość oraz moc. Pierwszy z nich pokazuje ilość życia głównego bohatera, natomiast dwa pozostałe są nierozerwalnie związane z prowadzeniem walki.

Jeśli chodzi o poziom zdrowia (1), to jest to wskaźnik w lewym dolnym narożniku ekranu. Domyślnie posiada kolor zielony, jednak kiedy jego poziom niebezpiecznie spadnie, to zrobi się czerwony. Na lewo od niego pokazana jest liczba środków leczących, nazywanych stymem (2).

W przypadku problemów ze zdrowiem możemy postąpić na dwa sposoby. Pierwszy, to skorzystanie ze wspomnianego stymu, który jest dostarczany przez robota BD-1. Warto korzystać z tej możliwości zwłaszcza w trudnych sytuacjach, na przykład, gdy jesteśmy blisko śmierci podczas walki.

Druga możliwość, to dotarcie do punktu medytacji (3). Po skorzystaniu z takiego miejsca pojawi się opcja o nazwie Odpocznij. Skorzystaj z niej, a bohater zregeneruje zdrowie oraz poziom środków stym. Należy jednak pamiętać, że w ten sposób przywrócisz też do życia wszystkich wrogów danej lokacji.

Pamiętaj też, że możesz podnosić szanse na przeżycie. Chodzi tu między innymi o rozwijanie umiejętności z drzewka Przetrwanie (np. poprzez lepsze działanie środków medycznych) czy też odkrywanie sekretów, dzięki którym istnieje możliwość zwiększenia poziomu zdrowia (można to również uczynić przy pomocy niektórych zdolności).

Dwoma innymi, ważnymi wskaźnikami są wytrzymałość (4) oraz poziom mocy (5). Obydwa pojawiają się w trakcie walki. Wytrzymałość określa możliwości defensywne bohatera, a konkretnie wykonywane przez niego bloki.

Jeśli przyjmiemy zbyt dużo ciosów, a poziom wytrzymałości spadnie do zera, to rywale przedrą się przez gardę bohatera i zaczną zadawać mu normalne obrażenia. Aby przywrócić wytrzymałość do początkowej wartości, należy chwilowo zaprzestać korzystania z blokowania ciosów.

Poziom mocy określa z kolei możliwość używania specjalnych zdolności bohatera. Chodzi tu zarówno o moce zdobywane automatycznie (np. odrzucenie wrogów), jak i zdolności z drzewka rozwoju (np. niektóre rodzaje ataków).

Jeśli pasek mocy spadnie do zera, to nie będziemy mogli z nich korzystać, aż do jego regeneracji. Ta odbywa się głównie poprzez zadawanie obrażeń przeciwnikom. Wskaźnik można rozwijać poprzez odnajdywanie sekretów i inwestowanie punktów doświadczenia w zdolności z drzewka mocy.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - szybka podróż, skróty

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - poziomy trudności

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze