Skip to main content

Star Wars Battlefront - pierwsze recenzje

Wspaniały świat, mało zawartości.

Sieciowa strzelanka Star Wars Battlefront zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, więc w sieci pojawiły się pierwsze recenzje. Artykuły bazują na pokazach organizowanych przez EA oraz na wczesnym dostępie na Xbox One, więc na dokładne testy serwerów trzeba jeszcze poczekać.

Dziesiątka albo force choke

„To nie jest bezpośredni sequel Battlefront, czego oczekiwała część graczy, ani Battlefield z blasterami, czego się obawiano. DICE stworzyło coś zbliżonego do zręcznościowych strzelanek z przeszłości” - uważa brytyjski Eurogamer.

„Star Wars Battlefront to czysty spektakl, w całej swojej neonowej chwale. Trudno nie uśmiechnąć się, gdy Boba Fett zabija trzech przeciwników na pokładzie Slave I, lub gdy śnieżny ścigacz przemyka przez mapę, ciągnąc za sobą słup dymu. Ale gra nigdy nie idzie dalej niż ta ambitna powierzchnia. Początek jest pełen atrakcji, ale jakość słabnie wraz z kolejnymi godzinami” - napisał GameSpot.

„Jeśli nadchodząca premiera filmu rozbudziła apetyt na niepokomplikowaną strzelankę w uniwersum star Wars, to tytuł na pewno zapewni kilkanaście godzin zabawy. Battlefront początkowo spełnia wszystkie warunki wymagane dla gry Star Wars, ale ograniczona zawartość i brak znaczącego systemu postępów nie zachęcał do powrotu po krótkiej wizycie” - uważa Giant Bomb.

„W zalewie sieciowych strzelanek, Star Wars Battlefront wyróżnia się nie tylko tym, co robi, ale także tym, czego nie osiąga - co ma swoją cenę. Prostolinijność rodem ze »starej szkoły« nie zawsze sprawdza się w 2015 roku, a brakuje też pewnych podstawowych funkcji z współczesnych produkcji” - podsumowuje Polygon, chwaląc jednak wierne odwzorowanie uniwersum.

Te same wnioski powtarzają się w wielu recenzjach: wspaniały świat i atmosfera rodem z filmów, ale skromna zawartość.

„Ostatecznie Star Wars Battlefront to najwspanialsze wrażenia w tym roku, nawet jeśli tylko przez krótką chwilę. Część fanów może pozostać przy grze, by odblokować wszystkie figurki do wirtualnej dioramy z podsumowaniem wyzwań, ale inni znudzą się znacznie szybciej. Zakres map i trybów jest zbyt ograniczony, by podtrzymać zaangażowanie, choć na pewno fajnie będzie wskoczyć do czasu do czasu, posłuchać słynnej muzyki czy zestrzelić AT-AT” - napisał VideoGamer.

Star Wars Battlefront debiutuje w Polsce w czwartek, 19 listopada, jutro na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Nasza recenzja wkrótce.

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach:

Zobacz na YouTube

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Zobacz także