Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 2 - karty, kredyty, skrzynie i kryształy

Rodzaje kart, jak zdobywać skrzynki.

Karty wzmocnień i zdolności w Star Wars Battlefront 2 są związane bezpośrednio z systemem rozwoju wszystkich klas i postaci w grze, a także - siłą rzeczy - z systemem skrzyń.

Cały ten mechanizm odblokowywania różnych kart i zwiększania poziomu poszczególnych żołnierzy może wydawać się z początku nieco przytłaczający i zbyt rozdrobniony. Na szczęście nasz poradnik przychodzi z pomocą.

Poniżej wyjaśniamy czym są dwa rodzaje kart, jak zdobywać skrzynki oraz jakie waluty obecne są w Battlefront 2.


Talenty i zdolności, czyli karty

Na początku wyjaśnimy - karty to po prostu nasze zdolności. Karty wzmocnień to talenty pasywne (oferujące stałe bonusy), a karty zdolności to faktyczne dodatkowe umiejętności, których ikony widzimy podczas gry w prawym dolnym rogu ekranu i możemy je włączyć - na przykład wyposażenie strzelby czy postawienie działka.

Karty dzielą się więc na dwa rodzaje, ale to nie wszystko, co należy o nich wiedzieć. Warto też zaznaczyć, że wiele kart wzmocnień powtarza się dla czterech klas żołnierzy. Jednak mimo to, dla każdej klasy należy je odblokować (i ulepszać) oddzielnie. Jeżeli więc zdobyłeś kartę Zabijaka dla ciężkiego strzelca, to nie znaczy, że zdobyłeś ją też od razu dla żołnierza szturmowego - choć działanie karty w obu przypadkach jest identyczne, a inna jest tylko grafika na karcie.

Ponadto, każda karta występuje w czterech wariantach. Inaczej mówiąc, każda zdolność ma cztery poziomy:

  • zwykły (oznaczane kolorem białym)
  • rzadki (kolor zielony)
  • epicki (kolor niebieski)
  • legendarny (kolor fioletowy)

Stopień, obrazowany kolorem, każdej karty (czyli zdolności) związany jest z mocą efektu danej umiejętności. Przykładowo: zwykła zdolność Ukrycie klasy specjalisty zapewnia 67 punktów obrażeń w zwarciu, ale rzadka to już 75 punktów. Epicki wariant tej karty zapewnia 100 punktów obrażeń, natomiast legendarny aż 125 punktów obrażeń od uderzenia.

Na powyższym obrazku podajemy przykład karty Ukrycie stopnia rzadkiego. Widzimy oferowane ulepszenie w kolorze symbolizującym poziom karty (1), a poniżej także opcję ulepszenia karty (2) i wymagania związane z ulepszeniem (3).

W skrzyniach znajdujemy karty różnego rodzaju. Najczęściej zwykłe, ale mogą trafić się też lepsze. W skrzynkach nie znajdziemy tylko kart legendarnych. Uzyskujemy je wyłącznie w procesie ulepszania. By ulepszać karty, należy zużyć części tworzenia - te znajdujemy czasem w skrzynkach. Ponadto musimy też mieć odpowiedni poziom klasy i rangę.

Ranga to nasz ogólny poziom, natomiast poziom poszczególnych klas i postaci jest determinowany przez liczbę i średnią jakość wszystkich kart. W skrócie: im więcej kart (i im lepsza ich jakość) danej klasy czy bohatera posiadamy, tym większy poziom danej jednostki.


Skrzynki i waluty

Opisane powyżej karty zdobywać możemy na dwa sposoby, ale obydwa związane są ze skrzyniami. Karty znajdujemy bowiem w skrzyniach lub tworzymy z części, które też znajdujemy w skrzynkach.

Skrzynie pozyskujemy zazwyczaj wydając kredyty lub kryształy. Te pierwsze zarabiamy po prostu grając - za wykonywanie misji fabularnych, wyzwań oraz za rozgrywkę w trybie multiplayer. Kryształy kupujemy natomiast za prawdziwe pieniądze.

Dostępne skrzynki to:

  • Skrzynia codziennego logowania. Zawiera trzy losowe przedmioty. Otrzymujemy ją raz na 24 godziny.
  • Skrzynia żołnierza. Koszt: 4000 kredytów lub 200 kryształów. Zawiera 1-2 karty żołnierza (dla losowej klasy) oraz 1-2 inne przedmioty (karta, gest, emotka) i części do tworzenia.
  • Skrzynia myśliwca. Koszt: 2400 kredytów lub 120 kryształów. Zawiera 1-2 karty bohatera, 1-2 inne przedmioty i części do tworzenia.
  • Skrzynia bohatera. 2200 kredytów lub 110 kryształów. Zawiera 1-2 karty myśliwców, 1-2 inne przedmioty i części do tworzenia.
Przykładowa zawartość skrzyni żołnierza


Na początku najbardziej polecamy kupować skrzynie żołnierza. Rozwój żołnierzy jest bowiem najważniejszy. To właśnie zdobywając kolejne karty - i ulepszając te, które już mamy - zwiększamy jednostkowe poziomy wszystkich klas postaci.

Zwiększanie poziomów postaci jest niezbędne, by móc później ulepszać różne karty zdolności i wzmocnień. Wydając kredyty na skrzynie trzeba się jednak liczyć z tym, że trudno będzie nam oszczędzić kredyty na odblokowanie kilku bohaterów. Przykładowo - Dartha Vadera czy Luke'a Skywalkera.

O autorze
Komentarze