Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 2 - klasy: specjalista

Najlepsze zdolności snajpera.

Specjalista będzie dobrym wyborem dla wszystkich graczy, którzy chcą skupić się na walce na dalekim zasięgu i nie zależy im na wpadanie z blasterami i granatami w środek akcji.

Można powiedzieć, że specjalista jest odpowiednikiem snajpera z różnych strzelanek. To właśnie karabiny snajperskie - nie tylko jednostrzałowe, ale i strzelające serią kilku pocisków - są podstawowym rodzajem broni tej klasy.

Dzięki specjalnym zdolnościom, specjalista może też jednak zadać sporo obrażeń z bliska, przy odpowiednim doborze kart. To też może niektórych zainteresować.


Karty wzmocnień

Karty takiego typu są umiejętnościami pasywnymi - ich efekty odczuwamy więc cały czas i nie musimy aktywować takich zdolności, by zaczęły działać. To procentowe ulepszenia związane z obrażeniami, zdrowiem czy też innymi cechami postaci i ataków.

Najlepsze i najciekawsze karty dla specjalisty to:

  • Ukrycie. Dzięki temu talentowi nie zostajemy wyświetlani jako czerwona kropka na radarach wrogów. Ponadto, zadajemy większe obrażenia od uderzeń, co przydaje się, gdy stawiamy na zakradanie się za linie wroga i atakowanie z bliska.
  • Strzelec precyzyjny. Idealna zdolność dla snajpera, ponieważ sprawia, że trafienia w głowę redukują przegrzanie naszej broni, pozwalając na kontynuowanie strzelania przez dłuższy czas.
  • Zabijaka. Zdolność łącząca się idealnie z Ukryciem oraz z niektórymi dodatkowymi rodzajami broni, które możemy pozyskać dzięki kartom zdolności. Dzięki niej zyskujemy zdrowie zabijając wroga w walce wręcz.

Karty zdolności

Tego rodzaju karty to po prostu zdolności aktywowane. Są więc jednymi z trzech umiejętności, które możemy aktywować w trakcie rozgrywki. Może to być rzut granatem, czasowe zwiększenie obrażeń lub postawienie wieżyczki (zależnie od klasy i wybranej karty).

Początkowy dobór zdolności zależy oczywiście od tego, jakie karty znajdziemy w skrzynkach, jednak po jakimś czasie będziemy już dysonować wszystkimi umiejętnościami. Wtedy należy dobrać takie, które najbardziej odpowiadają naszemu stylowi rozgrywki.

W przypadku specjalisty możemy skupić się na zadawaniu obrażeń z daleka, ale jest też opcja zabawy w infiltratora, który okaże się bardzo niebezpieczny w zwarciu. Biorąc to pod uwagę, wymieniamy najlepsze, a jednocześnie różnorodne zdolności:

  • Pistolet Stinger. Pierwsza opcja dodatkowej broni zyskiwanej na pewien czas dzięki karcie. Pistolet ten zadaje małe obrażenia, ale dodatkowo zadaje obrażenia w czasie po trafieniu. Co więcej, zadaje większe obrażenia bohaterom.
  • Uodparniająca infiltracja. Lepsza wersja zwykłej infiltracji, dzięki której staniemy się jeszcze bardziej niewykrywalni przez wrogie skanery i skrócimy czas odnawiania tej zdolności. Aktywują infiltrację otrzymujemy strzelający seriami pistolet.
  • Ulepszona lornetka termowizyjna. Lubisz trzymać się tyłów, ale chcesz być przydatny, a nie tylko zabijać wrogów (co też, rzecz jasna, jest przydatne)? Wyposaż tę zdolność, by twoja lornetka nie tylko podświetlała sylwetki wrogów, ale i pomagała ich namierzyć twoim sojusznikom.


Jako specjalista możemy też postawić na różne zamienniki zwykłej infiltracji oraz na ulepszenie granatu porażającego. Wszystko zależy od tego, jak chcemy grać, a także od składu naszego zespołu - choć niestety kart nie da się wymieniać w trakcie meczu.

O autorze
Komentarze