Skip to main content

Star Wars Battlefront 2 - najlepsza klasa

Ranking podstawowych i specjalnych postaci.

Witaj na stronie, na której dowiesz się, która klasa w Star Wars Battlefront 2 jest dla ciebie odpowiednia. Poruszamy zarówno temat podstawowych, darmowych jednostek, jak i specjalnych postaci do kupienia za punkty.

Oczywiście wachlarz dostępnych postaci specjalnych zależy od trybu i mapy, jednak warto wiedzieć, które sprawdzają się najlepiej w boju.

Jeżeli szukasz informacji o najmocniejszych postaciach, zobacz spis najlepszych bohaterów.


Najlepsza klasa podstawowa

Jeśli chodzi o darmowe klasy, trudno wybrać najlepszą. Warto dostosować postać do stylu gry, zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Żołnierz szturmowy - walka na krótki i średni dystans. Dość celne lub szybkostrzelne bronie. Żołnierz uniwersalny
  • Oficer - klasa wsparcia, wzmacniająca drużynę i rzadko eliminująca przeciwników
  • Ciężki strzelec - walka na średni dystans. Duża wytrzymałość, nieco mniejsze obrażenia
  • Specjalista - walka na długi dystans, snajper. Pomaganie drużynie poprzez dostrzeganie przeciwników

Najlepsze klasy specjalne

W przypadku klas wparcia można już wyróżnić najlepsze jednostki:

1. Szturmowiec śmierci

Nazwa zobowiązuje. Szturmowiec śmierci bez trudu przedziera się zarówno przez klasycznych żołnierzy, jak i inne jednostki wsparcia. Największą zasługę ma w tym uniwersalny blaster, który w przeciwieństwie do nieco podobnego Żołnierza Sithów trafia też dalekie cele.

Pokaźny pasek życia sprawia, że doświadczony gracz może nawet stawać w szranki z bohaterami czy złoczyńcami.


2. Droid-Komandos

Nawet pomimo osłabiania blastera w aktualizacjach do gry, to jedna z najlepszych klas w Battlefront 2. Doskakuj nim do przeciwników i często korzystaj z ataku wręcz, który zadaje ogromne obrażenia i szybko się odnawia, a do tego może trafiać kilka przeciwników jednocześnie.

Mrówka może też skanować w poszukiwaniu przeciwników i skorzystać z bomby dymnej, która uratuje cię w trudnych sytuacjach.


3. Żołnierz Sithów

Ta klasa dysponuje przede wszystkim świetną bronią podstawową, szybkostrzelnym pistoletem maszynowym. Już to czyni z niej prawdziwy postrach na polu walki, a do tego dochodzi jeszcze mocny granat, eliminujący całe grupy wrogów.

Warto jednak pamiętać, aby trzymać się w miarę blisko wrogów, bo Żołnierz Sithów nie poradzi sobie na dalekim dystansie.


4. Żołnierz odrzutowy Najwyższego Porządku

Nie dość, że zdolność unoszenia się w powietrzu czyni tego szturmowca trudnym celem, to jeszcze ułatwia trafianie przeciwników na ziemi. Sytuację polepsza dodatkowo niewielkie, ale znaczące obrażenia obszarowe z domyślnej broni.

Unikanie ataków jest tu jednak kluczowe - Żołnierz odrzutowy nie ma zbyt dużo życia.


5. Owisjańska Kanonier

Świetny wybór dla mniej doświadczonych graczy. Broń tej postaci to właściwie przenośne działko o wielkiej sile rażenia, zdolnej do eliminacji sporych grup wrogów.

Pamiętaj jednak o „rozkręceniu” broni, jeśli spodziewasz się rywala za rogiem. Minigun nie jest w stanie natychmiast rozpocząć ostrzału.


6. Superdroid Bojowy B2

Z pozoru ten droid nie wydaje się najlepszym wyborem, bo jego zdolności specjalne niczym się nie wyróżniają, ale to doskonały wojownik, szczególnie dla nieco mniej doświadczonych graczy. Jest bowiem nieskomplikowany, a przy tym skuteczny.

Zdolność przyspieszania ostrzału jest zdolna nawet do eliminacji bohatera. Sporym minusem jest natomiast niska mobilność.


7. Żołnierz Arc

Ta klasa wymaga nieco wprawy, ale warto się do niej przyzwyczaić ze względu na uniwersalność. Gracz może przełączać się między szybszym, mniej celnym ostrzałem, a wolniejszym, ale celniejszym atakiem.

Pamiętaj, żeby ujawniać pozycje wrogów skanerem oraz zaskakiwać ich pułapką elektryczną.


8. Droideka

Ten droid trafił na naszą listę głównie dzięki niezwykłej mobilności w trybie transportowym, która pozwala mu nie tylko szybko docierać do celów, ale również zaskakiwać wrogów.

Przy spotkaniu z rywalem przełącz się na tryb bojowy, aktywuj tarczę i zaatakuj. Powinieneś wyjść z większości walk bez szwanku.


9. Skoczek Rakietowy

To jedna z najlepszych klas wyposażonych w plecak odrzutowy. Ma świetny blaster i wyrzutnię rakiet.

Jak najczęściej wybijaj się w powietrze, by eliminować cele z góry, a także korzystaj z plecaka, by wykonywać uniki.


10. Spieg Caphex

Ta klasa jest dość specyficzna - nie ma zbyt wygodnego blastera, bo jej pistolet, mimo że automatyczny, strzela bardzo wolno. Staraj się więc celować w głowy, a przede wszystkim korzystaj ze zdolności Zrzutu orbitalnego, która jest jedną z najmocniejszych w grze.

Ze względu na wspomnianą umiejętność, wybieraj postać na dużych, otwartych mapach.

Spis treści: Star Wars Battlefront 2 - Poradnik, Solucja

Read this next