Skip to main content

Star Wars Battlefront 2 - najlepsi bohaterowie

Które postacie wybrać.

Poniżej znajdziesz ranking najlepszych bohaterów i złoczyńców w Star Wars Battlefront 2. Dzięki niemu dowiesz się, które postacie specjalne najlepiej wybierać w rozgrywce multiplayer, szczególnie w trybach Bohaterowie i złoczyńcy oraz Zmagania bohaterów.

Których bohaterów warto wybrać w Star Wars Battlefront 2:

1. Darth Vader

Dla większości graczy będzie to po prostu najlepszy wybór. Postać z niezwykłą odpornością na ciosy, trzema świetnymi zdolnościami oraz solidną defensywą i ofensywą. Wysoka szybkość ataku to również miły bonus.

Dość poważnym minusem tego złoczyńcy jest wolna regeneracja energii ataku, ale biorąc pod uwagę ogromny pasek życia, wyjdziesz z większości pojedynków bez szwanku. Pamiętaj jednak, żeby nie polegać głównie na Rzucie mieczem, jako że atak osłabiono w aktualizacjach, i nie eliminuje już zwykłych oponentów jednym ciosem.


2. Palpatine

Sprawdzi się w większości sytuacji. Jego elektryczny atak podstawowy zadaje ogromne obrażenia, choć trzeba mocno skracać dystans do przeciwników.

Dlatego tak ważne jest unikanie ciosów. Grając jako Palpatine, nieustannie skacz i wykonuj uniki, aby utrudnić graczom trafienie cię.


3. Generał Grievous

Choć postać nie była dawniej ulubieńcem społeczności, po wielu aktualizacjach zdecydowanie jest jednym z najpotężniejszych bohaterów.

Jego zdolność Natarcie szpona pozwala na kilkukrotne uderzenie celu, po kilku treningach umożliwiając eliminację wrogiego bohatera jednym atakiem. Pamiętaj jednak, by grać bardzo agresywnie i skracać dystans, jako że Grievous nie jest zbyt dobry w odbijaniu laserów blastera.


4. Luke Skywalker

Początkowo dość nieskuteczny bohater, a teraz jedna z najlepszych postaci. Mocny plus to szybka regeneracja staminy i życia, co pozwala pozostać w ciągłym ruchu i trybie ataku.

Dzięki dużym obrażeniom miecza świetlnego i wysokiej szybkości ataku, Luke jest najlepszym szermierzem gry i poważnym zagrożeniem dla przeciwników nawet bez zdolności specjalnych.


5. Anakin Skywalker

Pomimo licznych nerfów, czyli aktualizacji zmniejszających skuteczność danej postaci, Anakin wciąż jest warty umieszczenia na wysokim miejscu listy. Z odpowiednimi kartami jego ataki specjalne wyeliminują zwykłe postacie po jednym ciosie. To samo tyczy się zwykłych ataków mieczem świetlnym.

Korzystaj z kombinacji Dominujące przyciągnięcie, Heroiczna siła i Zawzięte uderzenie, aby maksymalizować obrażenia i nie pozwolić przeciwnikom na ucieczkę.


6. Boba Fett

Gdyby nie obniżona skuteczność Fetta w zamkniętych pomieszczeniach, zapewne znalazłby się wyżej na liście, jednak prawda jest taka, że warto wybierać tę postać tylko na dużych, otwartych mapach.

Podstawą gry tym bohaterem jest bowiem ciągłe używanie plecaka odrzutowego i przemieszczanie się z miejsca na miejsce, by być trudnym celem. To właśnie jest największa siła Boby, bo nie dysponuje on zbyt śmiercionośnym wyposażeniem. Plecak odrzutowy robi jednak różnicę, a przy okazji sprawia, że w rankingu bohaterów, którymi kieruje się najprzyjemniej, wylądowałby na pierwszym miejscu.


7. Han Solo

Zdecydowanie najlepszy bohater przeznaczony do walki na dystans. Jego blaster zadaje największe obrażenia w grze, więc kryjąc się za osłoną, Solo może eliminować kolejnych szturmowców w ekspresowym tempie, szczególnie celując w głowy.

Co ciekawe, Han świetnie kontruje bohaterów, nawet wyspecjalizowanych w walce wręcz. Zdolność Strzelec wyborowy świetnie poradzi sobie z Natarciem szpona Grievousa, a Natarcie barkiem powali każdego na ziemię.


8. Kylo Ren

Kylo nie wyróżnia się może żadną cechą czy atrybutem, ale jest po prostu solidnym bohaterem, który sprawdzi się niemal w każdej sytuacji.

Jeżeli masz taką możliwość, radzimy jednak wybrać innego wojownika z mieczem świetlnym - któregoś z powyższych.


9. Duku

Duku to świetny szermierz, natomiast jego zdolności specjalne nie pozwalają kontrolować grupy wrogów. Są wyraźnie skrojone pod walkę bohaterów, więc wybieraj go raczej w trybach Bohaterowie i złoczyńcy oraz Zmagania bohaterów, a nie w klasycznych rozgrywkach z wojskiem.

W starciu z resztą postaci specjalnych, Duku sprawdza się doskonale i dominuje na polu walki.


10. Bossk

Wielu graczy lekceważy tego bohatera, co rzadko czyni go pierwszym wyborem wśród bohaterów. Postać nie jest może tak silna jak pozostali z listy, ale zdecydowanie jest jedną z najlepszych w grze - szczególnie w klasycznych trybach z wojskiem, z którym radzi sobie doskonale.

Pamiętaj o trzymaniu dystansu i korzystaniu przede wszystkim z min Bosska, które uszczuplą paski życia oponentów.

Spis treści: Star Wars Battlefront 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także