Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śródziemie: Cień Wojny z mini-kampanią po zakończeniu fabuły

Misje Shadow Wars.

Śródziemie: Cień Wojny zaoferuje specjalne misje - Shadow Wars - już po tym, jak ukończymy główną kampanię fabularną.

Uwaga na spoilery poniżej!

Mapa Shadow Wars

Mini-kampania toczy się po tym, jak gracz przejmie już panowanie nad Mordorem z pomocą swojej armii orków. Sauron - jak można się domyślać - nie będzie zadowolony z takiego obrotu sytuacji i przepuści serię kontrataków, starając się odbić utracone fortece.

Kontrofensywa zostanie podzielona na kilka faz, a każda z nich będzie oznaczała coraz trudniejszych wrogów do pokonania.

W kwestii rozgrywki misje typu Shadow Wars po prostu odwracają sytuację - nie prowadzimy już oblężenia orkowego zamku, lecz jesteśmy stroną broniącą, starając się utrzymać kluczowe punkty aż do wybicia wszystkich napastników.

Jeśli się uda, forteca pozostaje w naszych rękach. W przeciwnym przypadku wraca pod kontrolę Saurona i musimy ponownie ją zdobyć, a niekiedy uratować nawet naszego kapitana z rąk przeciwnika w osobnym scenariuszu.

Zobacz: Śródziemie: Cień Wojny - Poradnik, Solucja

Zakończenie wszystkich Shadow Wars pozwoli zobaczyć „prawdziwe zakończenie”, które podobno połączy wydarzenia Śródziemie: Cień Wojny z akcją znaną z już z „Władcy Pierścieni”.

Koniec spoilerów.

Poniżej materiał wideo z prezentacją nowości:

Specjalna mini-kampania ma zapewne służyć jako odpowiedź na jeden z głównych zarzutów pod adresem Śródziemie: Cień Mordoru, gdzie krytykowano brak atrakcji po zakończeniu fabuły.

W tym celu przygotowywany jest także dodatkowy tryb sieciowy, z rankingami i inwazjami w światach kolegów. Wszystko to w cieniu kontrowersji związanych z transakcjami cyfrowymi.

Śródziemie: Cień Wojny debiutuje 10 października na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze