Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spacer po stacji kosmicznej Nexus w zwiastunie Mass Effect: Andromeda

Powraca pewna postać poboczna.

Electronic Arts przygotowało nowy materiał wideo dla Mass Effect: Andromeda. Otrzymujemy drugi film z serii opisującej świat gry, tym razem z detalami na temat Nexusa - stacji kosmicznej.

Przypominamy, że zwiastun warto włączyć na stronie Inicjatywy Adromeda. Jeśli obejrzymy wszystkie sześć planowanych trailerów przed premierą gry, w dniu debiutu dostaniemy specjalny hełm dla postaci.

Avina

Jak wiemy z poprzednich zapowiedzi, Nexus to stacja kosmiczna, która wyruszyła do galaktyki Andromeda razem z Arkami (na jednej z nich - Hyperion - znajduje się gracz i 20 tysięcy innych ludzi), by przygotować podwaliny pod kolonizację kolejnych planet.

Materiał wideo z rozgrywką z imprezy The Game Awards ujawnił jednocześnie, że to także świetne wymówka kwestii tego, dlaczego całkiem nowe planety pełne są dobrze znanych ras.

Najnowszy trailer to również pewna postać znana z poprzednich odsłon serii - sterowaną wirtualną inteligencją, holograficzna asystentka Avina. Powraca nawet ta sama aktorka, Dannah Feinglass.

Jak wyjaśnia, Nexus zaoferuje standardowy zestaw lokacji, przypominający Cytadelę z trylogii: klub nocny, ogrody, kierownictwo, laboratoria, sklepy, miejsce spotkań dla różnych ras czy sektor „kulturowy” z informacjami na temat różnych gatunków.

Dowiadujemy się też, że stacja po przybyciu do Andromedy nie jest w pełni ukończona, więc jednym z zadań będzie naprawa i przeprowadzenie drugiej fazy rozbudowy. To wyjaśnia wskaźnik „poziomu doświadczenia” Nexusa, o czym wspominaliśmy w naszej analizie poprzedniego zwiastuna.

Mass Effect: Andromeda debiutuje wiosną przyszłego roku na PC, PS4 i Xbox One, z akcją ponad 600 lat po wydarzeniach z trylogii.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze