Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 5 podobno porzuci otwarty świat w stylu Andromedy

„Branżowe plotki”.

W ramach kolejnej odsłony Mass Effect - nazywanej umownie „Mass Effect 5” - BioWare porzuci podobno otwarty świat w stylu Andromedy na rzecz bardziej liniowego, klasycznego podejścia znanego z trylogii.

Źródłem wieści jest Jez Corden. Dziennikarz Windows Central przekazał informacje w trakcie podcastu The Xbox Two Podcast. Dyskusja dotyczyła analizy dwóch podejść twórców gier wideo: trzymania się gier w takim stylu, który do tej pory przynosił im sukces kontra odważnych prób innowacji, które czasami kończą się katastrofą.

Corden wspomniał o Starfield, które korzysta z recyklingu wielu składowych i mechanik poprzednich gier Bethesdy, a potem temat zszedł na Mass Effect, którego pierwsze trzy części spotkały się z bardzo ciepłym odbiorem, natomiast oferująca nieco bardziej otwarty świat Andromeda - już niekoniecznie. Wtedy to właśnie dziennikarz wypowiedział słowa, które powinny zainteresować fanów serii:

- Słyszałem, że Mass Effect porzuca otwarty świat i wraca do swojego klasycznego formatu. Nie wiem, czy to jest w stu procentach prawda, ale takie są branżowe plotki - powiedział Jez Corden.

Andromeda utraciła gdzieś czar poprzednich odsłon, a liczne bugi na premierę jeszcze bardziej pogrążyły ten tytuł

Jeszcze w czerwcu słyszeliśmy - i to od samego BioWare - że kolejny Mass Effect jest jeszcze w fazie pre-produkcji, więc wiele pomysłów może nie być jeszcze do końca skrystalizowanych. Być może sami deweloperzy zastanawiają się jeszcze, jaką drogę obrać w kwestii struktury świata. Biorąc jednak pod uwagę, że więcej „wolności” było jedną z przyczyn klęski Mass Effect: Andromeda, postawienie na większą liniowość zdaje się całkiem rozsądnym posunięciem.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mass Effect

PS3, Xbox 360, PC

Mass Effect 2

PS3, Xbox 360, PC

See 2 more

Mass Effect 3

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii U, PC

Mass Effect: Andromeda

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze