Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzysta Mass Effect zakłada nowe studio

Z chińskim wsparciem.

Worlds Untold to nowe studio założone przez Maca Waltersa, scenarzystę Mass Effect. Studio finansowane jest przez chińskie NetEase, które - wzorem innych firm z tego kraju - kontynuuje inwestycje w Ameryce Północnej i Europie.

„Dowodzone przez weterana branży, Maca Waltersa, studio za cel stawia sobie zmianę sposobu, w jaki gracze doświadczają historii, ponieważ debiutancki tytuł zapewni akcję i tajemnicę w zapierającym dech w piersiach świecie” - napisano w komunikacie wystosowanym w serwisie X.

To wszystkie znane detale, choć na oficjalnej stronie wspomniano jeszcze o nacisku na narrację. Sam zainteresowany ma za sobą długą karierę w BioWare, gdzie zaczynał od Jade Empire. Podczas prac nad Mass Effect 2 oraz Mass Effect 3 był już projektantem i głównym scenarzystą. Pewną rysą na życiorysie może być fakt, że po otrzymaniu większej odpowiedzialności efekty były już gorsze: deweloper był dyrektorem licencji Anthem i dyrektorem kreatywnym Mass Effect: Andromeda.

Walters opuścił studio w styczniu obecnego roku, po 19 latach. Prace zakończył z przytupem, jako szef projektu udanego Mass Effect Legendary Edition. Zapowiadał wtedy „przerwę w karierze”, lecz ta - jak widać - nie trwała zbyt długo.

Chińskie NetEase kontynuuje tymczasem inwestycje poza ojczyzną. Zaczęło się od zainwestowania 100 milionów dolarów w Bungie w 2018 roku. Grasshopper Manufacture przejęto w 2021 roku, a potem poszło już z górki. Firma chętnie wykłada pieniądze także w Polsce, z inwestycjami w Rebel Wolves oraz Something Random.

Szczególnie lubianym pomysłem jest właśnie wspomaganie doświadczonych weteranów zakładających nowe firmy. Tak było w przypadku wspomnianego Rebel Wolves (Konrad Tomaszkiewicz z CD Projektu), Jar of Sparks (Jerry Hook z 343 Industries), Something Wicked Games (Jeff Gardiner z Bethesdy), GPTRACK50 Studio (Hiroyuki Kobayashi z Capcomu) czy Bad Brain Game Studios (Sean Crooks z Ubisoftu).

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Mass Effect: Andromeda

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze