Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect: Andromeda - nowy gameplay

Dialogi, walka i interfejs.

Zgodnie z zapowiedziami, deweloperzy ze studia BioWare przygotowali pierwsze konkretne spojrzenie na rozgrywkę w Mass Effect: Andromeda na imprezę The Game Awards.

Otrzymujemy pogląd na interfejs z wyborem miejsca podróży, scenę z dialogiem, osiedle handlowe, eksplorację planety czy „wiedźmiński zmysł”, z poszukiwaniem wskazówek na miejscu zbrodni.

Wesoła drużyna

Są też sceny akcji, z walką z zastosowaniem plecaka odrzutowego oraz przeróżnych umiejętności. Jest na przykład niewidzialność czy też zdolność umożliwiająca teleportację na krótkie odległości, w stylu Dishonored.

Bohater ściera się nie tylko z humanoidalnymi przeciwnikami, ale także z niezbyt przyjemną fauną. Pewne obawy wśród fanów oryginalej trylogii wzbudza za to brak aktywnej pauzy - przynajmniej w poniższym materiale.

Jak zapewnia narrator, przygodę zaczniemy ze statkiem kosmicznym i pojazdem lądowym, a wszystko inne będziemy musieli „znaleźć, ukraść lub zbudować” w systemie rzemiosła.

Ostatnie tygodnie przyniosły sporo nowości na temat gry. Poznaliśmy detale na temat misji pobocznych, informacje o statku kosmicznym Tempest, smutne wieści dla niektórych ras kosmitów oraz czwórkę ujawnionych towarzyszy.

Niestety, na The Game Awards nie podano dokładnej daty premiery. Mass Effect: Andromeda ukaże się wiosną przyszłego roku na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze