Skip to main content

Sons of the Forest - pistolet linowy: jak zdobyć, gdzie znaleźć

Skąd wziąć tyrolkę.

Pistolet linowy to narzędzie w Sons of the Forest, które umożliwia wystrzelenie liny zaczepionej o dwa punkty i podróżowanie nimi, a także transport drzewa. Jest wymagana przy eksploracji niektórych jaskiń.

Tyrolkę odnajdziesz oznaczonej jaskini, położonej niemal obok miejsca katastrofy helikoptera. Jest niebezpieczna, dlatego najpierw zdobądź latarkę oraz pistolet. Warto rozważyć omijanie mutantów w środku, zamiast walki z każdym z osobna. Musisz dotrzeć do końca jaskini, gdzie leży narzędzie, wewnątrz otwartej skrzynki.

Na swojej drodze napotkasz mutanta blokującego przejście. By się go pozbyć, użyj materiałów wybuchowych leżących obok, przy martwym robotniku.

Pistolet linowy możesz wykorzystać, by szybko podróżować z bazy do wybranych punktów, czy przemieszczać się na wysoko położone obszary - działa bowiem w obie strony, pojedziesz nią w górę i w dół. Po wystrzeleniu liny, celując w nią, naciśnij klawisz interakcji (E), by przejechać na drugi koniec.

By produkować liny z kotwiczką, musisz wykorzystać drukarkę 3D. Kotwiczka kosztuje 100ml żywicy. Na szczęście liny możesz podnosić wchodząc w interakcję z jednym z jej końców, dlatego nie potrzebujesz ich wiele.

Liny warto wykorzystać w bazie, by móc szybko przemieszczać się w przypadku zagrożenia ze strony kanibali i mutantów. Możesz połączyć ze sobą platformy na drzewach, by uzyskać świetne punkty do ostrzału wrogów.

Następnie: Sons of the Forest - Virginia: jak zrekrutować, zyskać towarzysza

Spis treści: Sons of the Forest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Sons of the Forest - zestaw do nurkowania: gdzie znaleźć

Zobacz także