Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Siedem nominacji dla Wiedźmina 3 w nagrodach BAFTA

Brytyjczycy doceniają Geralta.

Brytyjska organizacja BAFTA podała nominacje w corocznym plebiscycie dla najlepszych produkcji ze świata gier wideo. Wiedźmin 3 zasłużył na siedem wyróżnień.

Polska produkcja może otrzymać nagrodę za osiągnięcia artystyczne, najlepszy dźwięk, jako gra roku, za najlepszy projekt, rolę aktorską (Doug Cockle jako Geralt) oraz najlepszą opowieść.

Dziki Gon jest też nominowany w kategorii „Persistent Game”, wprowadzonej po raz pierwszy w ubiegłym roku. Na laur zasługują tu produkcje o najlepszym wsparciu po premierze.

Pełną listę wyróżnień znaleźć można na oficjalnej stronie.

BAFTA to organizacja zrzeszająca głównie brytyjskich filmowców i twórców produkcji telewizyjnych, ale już od 2003 roku wręcza także statuetki najlepszym grom wideo.

W ubiegłym roku Adrian Chmielarz i jego studio The Astronauts odebrali tę prestiżową nagrodę w kategorii „Innowacje w grze”, za przygodowe Zaginięcie Ethana Cartera. Produkcja nominowana była jeszcze w dwóch kategoriach.

Laureatów poznamy na specjalnej gali, zaplanowanej na 7 kwietnia.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze