Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shenmue 3: „prawdziwie” otwarty świat po zebraniu 10 mln dol.

Prace wspiera też Sony.

Jedną z większych niespodzianek na tegorocznych targach E3 było rozpoczęcie zbiórki na produkcję Shenmue 3, ogłoszone - nieco kontrowersyjnie - na konferencji Sony. Producent gry - Yu Suzuki - przyznał teraz, że ma ambitne cele dla kampanii.

W Polsce Shenmue cieszy się dużo mniejszą estymą

„Powiem tak: jeśli osiągniemy poziom 5 milionów, rzeczywistością stanie się jedna z rzeczy, które bardzo chciałem zrobić” - zapewnia nieco tajemniczo deweloper w serwisie Reddit.

Obecnie na koncie twórców jest 3,5 mln dolarów, lecz do końca zbiórki pozostało jeszcze 25 dni. Producent ma jednak nadzieję na więcej.

„Przy 10 milionach gra otrzyma funkcje prawdziwie otwartego świata” - wyjaśnia. Mowa między innymi o kolejnych mini-grach i zajęciach dla postaci, z posadą kierowcy wózka widłowego włącznie.

Shenmue 3 ustanowiło niedawno rekord Guinnessa - jako gra, która w najkrótszym czasie zebrała milion dolarów podczas społecznościowej kampanii. Dotarcie do poziomu 10 mln będzie jednak wyjątkowo trudne.

Tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej krytyki pod adresem Sony, które dopiero po rozpoczęciu zbiórki i pozyskaniu pierwszych milionów ujawniło, że po części także finansuje projekt firmy Ys Net.

Współproducent z kooperującego studia Shibuya Productions uspokaja na Twitterze, że japońska korporacja nie otrzyma ani grosza ze zbiórki na Kickstarterze, a wsparcie ogranicza się do wersji PS4 i marketingu.

Okazuje się także, że Kickstarter i Sony to tylko jedne ze źródeł finansowania, choć Suzuki nie chce mówić na ten temat w szczegółach. Zaangażowany jest też właściciel licencji - Sega. Poza tytułem, firma pozwala na wykorzystanie obiektów z poprzednich odsłon.

- Nie mogę wdawać się w szczegóły, ale są jeszcze inne źródła finansowania, które połączę razem z Kickstarterem - przyznał deweloper w rozmowie z serwisem Polygon.

Obecnie premierę Shenmue planuje się na koniec 2017 roku, ale i w tej kwestii wiele może się jeszcze zmienić.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Shenmue III

PS4, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze