Skip to main content

Shenmue 3 znalazło wydawcę

Deep Silver zajmie się powrotem japońskiej serii.

Twórcy Shenmue 3 pozyskali na Kickstarterze rekordowe 6,3 miliona dolarów, lecz dodatkowe wsparcie na pewno nie zaszkodzi - twórcy pozyskali wydawcę, Deep Silver.

Firma z Bawarii już w przeszłości pomagała deweloperom z Japonii, odpowiadając między innymi za Mighty No. 9, cykl Shin Megami Tensei czy - wkrótce - za Yakuza Kiwami na PS4.

Ten plaster ma już siedemnaście lat

Shenmue 3 zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku na PC i PS4, w dystrybucji cyfrowej i pudełkowej. Początkowo planowano debiut w tym roku, lecz projekty z Kickstartera bardzo rzadko dotrzymują pierwszych terminów, zwłaszcza jeśli są tak ambitne.

„Jestem bardzo zadowolony z podjęcia międzynarodowej współpracy z Deep Silver, czyli firmą złożoną ze wspaniałych mężczyzn i kobiet, którzy z pasją podchodzą do wydawania japońskich tytułów w pozostałych częściach świata” - komentuje producent Yu Suzuki.

Shenmue to cykl gier akcji z otwartym światem. W trzeciej części powraca główny bohater, Ryo Hazuki. Jego ojciec został zamordowany w pierwszej odsłonie (wydanej w 2000 roku na konsoli Dreamcast), co zmienia życia nastolatka i prowadzi go na trop większego spisku.

Zobacz na YouTube

Dążenie do zemsty to początek skomplikowanej przygody bohatera, obejmującej sztuki walki i skomplikowany system potyczek wręcz, bójki z marynarzami, pracę kierowcy wózka widłowego czy irytujące przesłuchiwanie mieszkańców.

Druga część cyklu oferowała otwarte zakończenie, a gracze już od kilkunastu lat czekają na ostatnie rozdziały opowieści.

Read this next