Skip to main content

Pierwszy trailer Shenmue 3 wypada dość archaicznie

Lokacje i walka.

Twórcy Shenmue 3 zaprezentowali pierwszy trailer produkcji, przygotowany z myślą o targach Gamescom. Materiał powstał na PS4, lecz rozgrywki jest w nim niewiele.

Obserwujemy głównie przeróżne lokacje, które odwiedzimy w tytule. Jest też spojrzenie na scenę walki. O ile architektura wygląda jeszcze całkiem ładnie, to już bohaterowie przypominają bardziej kwadratowe marionetki bez wyrazu twarzy.

Co z tą twarzą

Takie podejście do projektowania postaci na pewno nawiązuje do stylu z poprzednich odsłon serii, lecz pozostaje pytanie, jak na stylistykę zareagują współcześni gracze.

- Jednym z tematów przewodnich, głównych odczuć podczas rozgrywki, jest nostalgia - zapewniał reżyser Yu Suzuki już w 2015 roku. - To jedna z cech specjalnych Shenmue, zaraz obok faktu, że była to jedna z pierwszych gier z otwartym światem. Motyw nostalgii kontynuujemy w całej grze.

Shenmue 3 ukaże się w drugiej połowie przyszłego roku na PC i PS4, w dystrybucji cyfrowej i pudełkowej. Początkowo planowano debiut w tym roku, lecz projekty z Kickstartera bardzo rzadko dotrzymują pierwszych terminów, zwłaszcza jeśli są tak ambitne.

Zobacz na YouTube

W trzeciej części powraca główny bohater, Ryo Hazuki. Jego ojciec został zamordowany w pierwszej odsłonie (wydanej w 2000 roku na konsoli Dreamcast), co zmienia życia nastolatka i prowadzi go na trop większego spisku.

Dążenie do zemsty to początek skomplikowanej przygody bohatera, obejmującej sztuki walki i skomplikowany system potyczek wręcz, bójki z marynarzami, pracę kierowcy wózka widłowego czy irytujące przesłuchiwanie mieszkańców.

Druga część cyklu oferowała otwarte zakończenie, a gracze już od kilkunastu lat czekają na ostatnie rozdziały opowieści.

Read this next