Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider - Syberia: Wejście na szczyt, ucieczka przed lawiną

Opis przejścia: wdrapujemy się na górę w samym środku mroźnej Syberii.

Ta misja ma charakter samouczka, dlatego jest dość prosta - nie napotkasz w niej żadnych przeciwników, ale jeśli będziesz bardzo nieostrożny, z pewnością zginiesz. Wspinaczka po syberyjskich stokach to nie spacer po plaży - dlatego musisz poruszać się zwinnie i czujnie wypatrywać wszystkich Quick Time Eventów (QTE).

Na początku misji skieruj się w górę zbocza, korzystając z czekanów - aby to zrobić, musisz poruszyć się w górę. Twoim oczom ukaże górski szczyt w pełnej krasie - podążaj za Jonahem, przechodząc przez wąski grzbiet. Kiedy podłoże się pod tobą załamie, użyj klawisza akcji aby wbić czekan w lód. To czynność, którą będziesz powtarzać bardzo często w czasie gry, dlatego od razu się do niej przyzwyczaj.

Gdy zawiśniesz nad przepaścią, przesuń się w bok i przeskocz na sąsiednią półkę wykorzystując klawisz skoku oraz kierując Larę w prawo. Przytrzymaj klawisz akcji aby lepiej się chwycić, po czym skręć jeszcze bardziej w prawo, przeskakując na jeszcze dalszy występ skalny. Teraz wystarczy wspiąć się do góry, dwukrotnie wciskając klawisz skoku.

Gdy będziesz u góry, podbiegnij do lodowej ściany naprzeciwko. Wbij w nią czekan, a następnie wespnij się jeszcze wyżej. Wymiń przeszkodę obchodząc ją z prawej strony, po czym skieruj się w lewo i wykonaj ryzykowny skok w przepaść. Zanim spadniesz, ponownie wbij czekan w ścianę, dzięki czemu zatrzymasz się w miejscu. Podejdź wyżej i przeskocz do Jonaha, który poda ci rękę.

Podążaj za mężczyzną, dwukrotnie przechodząc ponad przeszkodami. Wejdziesz do jaskini, w której nie czekają cię żadne niespodzianki - po prostu przez nią przejdź. Na zewnątrz możesz nacieszyć się pięknymi widokami, ale przygotuj się na wartką akcję - misja zaraz nabierze rumieńców.

Idź przed siebie, aż Jonah podłączy się do ciebie przy pomocy linki asekuracyjnej. Skręć w prawo i wskocz na ścianę, przyczepiając się do niej czekanem. Kiedy do niej przylgniesz, idź w górę - gdy zawali się górna część sklepienia, wskocz na półkę nad sobą, po czym skręć w prawo i dosięgnij kolejnego występu w skale.

Podskocz do góry i wbij się w lodową ścianę. Idź do góry i w prawo, dopóki nie wyświetli się animacja. Po jej zakończeniu wskocz na wielki sopel naprzeciwko i użyj narzędzi, aby się go uczepić. Wespnij się po skosie do góry i w prawo, po czym podskocz do góry aby wbić czekan w najwyższą półkę. Gdy wejdziesz na szczyt i zobaczysz ruiny, spadnie na ciebie lawina.

W tym momencie musisz rozbujać się na linie i przyczepić się do wielkiego sopla naprzeciwko - uda ci się to dopiero za drugim podejściem. Wespnij się do góry, a następnie sprintem przebiegnij naprzód - będziesz musiał dwukrotnie wskoczyć na drewniane dachy. Biegnij przed siebie, po czym skocz aby uchwycić się wystającego drąga oraz ukrytej za nim liny.

Zjedź po linie na ścianę z soplami - wpadniesz do śliskiego tunelu. Użyj czekana aby zatrzymać się na jego skraju, po czym błyskawicznie skręć w prawo i przeskocz na sąsiednią półkę skalną. Kiedy na nią wejdziesz, czeka cię bardzo niebezpieczny sprint z przeszkodami - biegnij przed siebie, skacząc w odpowiednich momentach, a następnie wyskocz w stronę lodowej ściany i uchwyć się jej czekanem. W tym momencie misja dobiegnie końca.

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Syria: Zaginiona świątynia, grobowiec, ukryta oaza

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze