Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - nowa gra na PS5 opóźniona

O kilka tygodni.
  • Returnal ma nową datę premiery - gra ukaże się 30 kwietnia
  • Przyczyną opóźnienia jest chęć dopracowania projektu

Sony opóźniło premierę Returnal - zmierzającej na PS5 gry od twórców Resogun. Produkcja ukaże się 30 kwietnia, a nie w marcu.

W komunikacie opublikowanym na Twitterze wyjaśniono, że powodem przesunięcia debiutu jest konieczność dopracowania projektu. Autorzy tytułu chcą wykorzystać dodatkowy czas uzyskanie „jakości, której gracze oczekują od studia Housemarque”.

Wzorem wcześniejszych gier fińskiego zespołu, Returnal kładzie nacisk na dynamiczną akcję. W walce skorzystamy z dziewięciu broni oraz różnorodnych ataków alternatywnych i gadżetów, a w przemieszczaniu pomoże linka z hakiem.

Produkcja to tytuł typu rogueilte, czyli każda śmierć postaci oznacza konieczność rozpoczęcia zabawy od początku. W przeciwieństwie do innych reprezentantów gatunku, pozycja postawi na narrację - bohaterka trafia na niebezpieczną planetę, gdzie zostaje uwięziona w pętli czasu.

Zobacz także: Returnal - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze