Skip to main content

Resident Evil Village - zamek: podziemia (B1 i B2), pochodnia, butelka wina

Przechodzimy przez podziemia zamku Dimitrescu i docieramy do kuchni, w której odnajdujemy wino Sanguis Virginis.

Po tym jak zdołałeś uciec córce Lady Dimetrescu z komnat na pierwszym piętrze (poziom 2F) trafisz do podziemi zamku. Kontynuujemy podróż po przerażającym zamczysku Resident Evil Village.


Na tej stronie opisaliśmy:


Przejście przez podziemia (poziom B1 i B2)

Zejdź po schodach. Na końcu korytarza kucnij, by przeczołgać się przez wąskie przejście (1) do niewielkiego pokoiku. Następnie zejdź długim korytarzem do pomieszczenia z płonącą pochodnią przywieszoną do sufitu (2).

Aby otworzyć ukryte przejście znajdujące się w płaskorzeźbie, zapal obie lampy (3) za pomocą płonącej pochodni (2). Podejdź do niej i skieruj postać w stronę nierozpalonej lampy. Rozkołysz pochodnię (2) tak, by dotknęła kolumny, a wówczas się zapali. Tak samo postąp z drugą lampą. Wówczas otworzą się ukryte drzwi.

Wejdź do środka, a znajdziesz się w ciemnych lochu. Choć Ethan zapali latarkę, poruszanie się po tym miejscu jest utrudnione. Dokładnie zwiedź każdą celę, gdyż znajdziesz w nich wiele przydatnych przedmiotów. Uważaj oczywiście na przeciwników, którzy mogą cię zaskoczyć, wychodząc niepostrzeżenie z różnych zakamarków.

Przechodząc przez lochy w końcu zobaczysz światło - podążaj w tym kierunku, a potem wejdź po schodach na górę. W kolejnym pomieszczeniu znowu natkniesz się na cele, ale tym razem zaatakuje cię córka Dimitrescu, więc przyspiesz kroku, by jak najszybciej opuścić to miejsce.

Wejdź po schodach, a potem w ciasnym korytarzu skręć w prawo, a dotrzesz do barykady (4), którą zniszcz, najlepiej za pomocą noża. Wówczas znowu pojawi się przerażająca córka Lady Dimitrescu i rozpocznie się walka.

Walka z pierwszą córką Lady Dimitrescu

W związku z tym, że w normalnych warunkach twoja broń nie zrani córki Dimitrescu, Ethan - przypadkowo - odnajdzie sposób na to, by zadać jej obrażenia. Świeże powietrze, które przedostanie się przez przedziurawione okno, sprawi, że stanie się wrażliwa na ataki. Wówczas możesz zmierzyć się z nią w równorzędnej walce.

Na arenie walki z pierwszą córką (łącznie stoczysz bój ze wszystkimi, trzema, siostrami), czyli w małym pomieszczeniu oraz w niewielkim korytarzu, znajdziesz trochę amunicji, więc podczas starcia staraj się zbierać cenne przedmioty. W walce z tym przeciwnikiem użyj strzelby, która zadaje więcej obrażeń niż pistolet. Jeśli nie posiadasz tej broni lub skończyły ci się naboje, użyj pistoletu, lecz wówczas staraj się celować w głowę.

Podczas pojedynku nie stój w miejscu, tylko poruszaj się z jednego końca areny na drugi, by unikać ataków przeciwnika. Jeśli zauważysz, że nie masz szans, by uniknąć uderzenia, wówczas zasłoń się rękoma.

Kiedy zauważysz, ze córka Dimitrescu zmienia kolor na biały, wówczas jej koniec jest bliski - po chwili rozpadnie się na kawałki.

Po zakończonej walce przeszukaj wszystkie pomieszczenia, łącznie z niżej położnym lochem, w którym musiałeś uciekać przed córką Dimitrescu. Następnie przejdź do kuchni (Kitchen na mapie) i wyciągnij z miski butelkę wina - Sanguis Virginis (5).

Wyjdź z kuchni na korytarz. W komodzie odnajdziesz skrzynię (6), w której odnajdziesz LEMI - Recoil Compensator - ulepszenie pistoletu, które możesz od razu zamontować. Przejdź do ekwipunku, odnajdź modyfikacje broni i połącz (Equip Part) z pistoletem.

W korytarzu, przy drzwiach, na drugiej komodzie leży wytrych (lockpick), którym otworzysz szufladę znajdującą się na drugim końcu korytarza. Wewnątrz odnajdziesz skarb do sprzedania Duke'owi - Wooden Angel Statue.

Przechodząc przez drzwi na końcu korytarza, dotrzesz do Main Hall na poziomie 1F, czyli centralnego punktu zamku, skąd możesz przejść do pokoju, w którym rezyduje Duke. Następnie udaj się do komnat Lady Dimitrescu.

Następnie: Resident Evil Village - zamek: dziedziniec, komnaty

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - zamek: poziom 1F i 2F, rzeźba z krwawiącym okiem

Zobacz także