Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - zamek: poziom 1F i 2F, rzeźba z krwawiącym okiem

Zwiedzamy parter i piętro zamku Dimitrescu, odnajdujemy tajemniczy pierścień i otwieramy drzwi prowadzące do podziemi.

Resident Evil Village - zamek: poziom 1F i 2F, rzeźba z krwawiącym okiem Zwiedzamy parter i piętro zamku Dimitrescu, odnajdujemy tajemniczy pierścień i otwieramy drzwi prowadzące do podziemi.

Kiedy otworzyłeś drzwi prowadzące do zamku i przeżyłeś ucieczkę po torze przeszkód Heisenberga, udało ci się w końcu dotrzeć do posiadłości Lady Dimitrescu, gdzie czekają na ciebie kolejne niebezpieczeństwa w Resident Evil Village.

Uwaga! Wewnątrz zamku jest wiele obiektów, w których znajdziesz cenne przedmioty - takie jak wazy, dzbany, szuflady czy meble, za szybką których również leżą wartościowe materiały. Amfory oraz szkło należy zbić, najlepiej za pomocą noża, by dobrać się do zawartości.

Po wejściu do zamku, po prawej stronie, znajduje się niedziałająca winda, którą uruchomisz później, więc idź korytarzem, który znajduje się po lewej stronie. Dotrzesz nim do Hall of the Four.

Kiedy wejdziesz do tego pomieszczenia, po lewej stronie zobaczysz białe drzwi (1), które prowadzą do pokoju, w którym odnajdziesz maszynę do pisania (punkt zapisu), a później w tym miejscu będzie przebywać handlarz Duke.

Podejdź do drzwi z napisem (2), a po chwili rozpocznie się scenka przerywnikowa, podczas której zostaniesz schwytany przez córki Lady Dimitrescu i doprowadzony do matki.

Zostaniesz przywieszony za ręce do sufitu. Jedynym sposobem na wyswobodzenie się jest przecięcie dłoni. W tym celu spójrz w górę, na prawo. Naciśnij odpowiedni przycisk, gdy zobaczysz ikonę.

Ethan, za pomocą środka leczącego, wyleczy rany. Kiedy przejmiesz nad nim kontrolę, rozejrzyj się po pokoju, a potem przejdź do kolejnego pomieszczenia. Kucnij i otwórz drzwiczki kominka (3).

Ciasnym przejściem dotrzesz do korytarza, na końcu którego znajduje się rzeźba (4), z której wyciągniesz pierścień (Maroon Eye Ring) - wówczas rzeźba przesunie się i będziesz mógł wyjść na korytarz. W ten sposób znowu dotrzesz do Hall of the Four, w którym pojawiły się cztery posągi (są częścią zagadki związanej z czterema maskami, której rozwiązaniem zajmiesz się później. Za białymi drzwiami (1) odnajdziesz Duke'a.

Naprzeciwko posągów znajdują się schody (5) prowadzące do dalszej części zamku - do Main Hall.

Tam odnajdziesz kolejne schody, tym razem prowadzące na drugi poziom zamku (2F). Na piętrze skręć w prawy korytarz i odnajdź drzwi z rzeźbą kobiety z krwawiącym okiem (6), w którym umieść szklane oko, znajdujące się w pierścieniu Maroon Eye Ring, który odnalazłeś przy poprzedniej rzeźbie (4).

Aby wydobyć szklane oko z pierścienia, przejdź w ekwipunku do zakładki Key items i wybierz Maroon Eye Ring. Obróć przedmiot tak, aby pojawił się napis: Examine - wówczas będziesz mógł wykonać akcję związaną z wyciągnięciem oka (Marron Eye). Umieść ten przedmiot w drzwiach w kształcie rzeźby (6), a otworzą się.

Kiedy Ethan wejdzie do środka, zaatakuje go pierwsza z córek Lady Dimitrescu. Nie podejmuj z nią walki, bo na ten moment, nie zranisz jej. Biegnij przed siebie korytarzem, potem skręć w lewo i otwórz drzwi po lewej stronie.

Na końcu pokoju, po prawej stronie, znajdziesz zabarykadowane przejście (7). Zniszcz deski i wbiegnij do środka. Zeskocz przez otwór w podłodze, a przedostaniesz się do podziemi zamku, gdzie - przynajmniej przez chwilę - możesz czuć się bezpiecznie.

Następnie: Resident Evil Village - zamek: podziemia (B1 i B2), pochodnia, butelka wina

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - tor przeszkód, jak uniknąć ostrzy

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze