Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - zamek: dziedziniec, komnaty

Szukamy Rose w komnatach Lady Dimitrescu.

Resident Evil Village - zamek: dziedziniec, komnaty Szukamy Rose w komnatach Lady Dimitrescu.

Wydostałeś się z podziemi, pokonałeś pierwszą córkę Lady Dimitrescu i odnalazłeś butelkę wina, którą Ethan wykorzysta do otwarcia ukrytych drzwi. W dalszym ciągu wędrujesz po zamku Dimitrescu w Resident Evil Village, tym razem jednak odnajdziesz klucz, za pomocą którego przedostaniesz się na dziedziniec, skąd odnajdziesz drogę do komnat Lady Dimitrescu.

Najpierw jednak wejdź po schodach w Main Hall (poziom 2F), do pomieszczenia Wine Room. Umieść butelkę wina, którą odnalazłeś w kuchni, w specjalnie do tego przystosowanym srebrnym stojaku (1), a otworzysz przejście do ukrytego pomieszczenia, w którym - w skrzyneczce - odnajdziesz Courtyard Key - klucz, dzięki któremu przedostaniesz się na dziedziniec zamku.

Kiedy wyjdziesz z Wine Room, zaatakuje cię druga córka Lady Dimitrescu. Musisz przed nią uciec, by przedostać się do Dinning Room. W tym celu skorzystaj z okrężnej drogi, którą pokonałeś uciekając przed pierwszą córką: na poziomie 2F przejdź przez drzwi rzeźbą z krwawiącym okiem, zeskocz do podziemi, skąd przedostaniesz się do kuchni, a stamtąd przejdziesz do Dinning Room.

Otwórz drzwi (2) w Dinning Room za pomocą Courtyard Key, by przedostać się na dziedziniec (Courtyard)

W rogu dziedzińca odnajdź kolejne drzwi (3). Wejdź po schodach na górę.

W korytarzu odnajdziesz mapę zamku (4) - warto ją zabrać, gdyż dzięki niej odsłonisz na mapie gry pomieszczenia, w których jeszcze nie byłeś. Następnie przejdź do Hall of Ablution, gdzie czeka na ciebie do rozwiązania zagadka z czterema posągami.

Kiedy odpowiednio ustawisz posągi, na środku pomieszczenia pojawią schody prowadzące do podziemi. Zejdź po nich na dół. Teraz musisz dotrzeć korytarzami do windy, brocząc - prawdopodobnie - we krwi. Bądź jednak ostrożny, gdyż wrogowie nie pozwolą ci szybko wydostać się z tego miejsca.

Kiedy dotrzesz do windy, pociągnij za sznurek (5), by wjechać na górę, gdzie w pierwszym pomieszczeniu po prawej stronie odnajdziesz maszynę służącą do zapisu stanu rozgrywki.

Następnie przejdź po deskach (6) wzdłuż okna, podsłuchaj rozmowę Lady Dimitrescu i wejdź do pokoju, w którym przed chwilą rozmawiała przez telefon z matką Mirandą.

Na środku pokoju stoi łóżeczko, w którym - prawdopodobnie wcześniej - spała Rose. Przy lampie (7) powieszony jest klucz - Dimitrescu's Key - który zabierz. Następnie, za jego pomocą, otworzysz drzwi (8). Zostaniesz ponownie schwytany, ale tym razem trafisz do podziemi.

Przejdź do pomieszczenia z wyrwą w murze (9) i przejdź ciasnym przejściem na drugą stronę, gdzie odnajdziesz dźwignię otwierającą kratę. Ciasnymi korytarzami przejdziesz do kolejnej dźwigni znajdującą się po drugiej stronie. Kiedy jej użyjesz, Lady Dimitrescu odetnie Ethanowi rękę.

Teraz, uciekając przed Lady Dimitrescu, musisz dotrzeć z powrotem do dźwigni (10), przy której kobieta odcięła dłoń głównemu bohaterowi. Wykorzystaj kolumny, które przeciwniczka musi obejść, by do ciebie się zbliżyć. Wówczas możesz zyskać trochę czasu i szybko przemieścić się w kierunku dźwigni.

Zabierz dłoń, otwórz kratę i szybko wejdź do korytarza. Następnie przejdź po schodach do drzwi, które otworzysz za pomocą Dimitrescu Key. Wejdź do środka i zabierz Mask od Sorrow - pierwszy element niezbędny do otwarcia drzwi, którymi opuścisz zamek.

Gdy ten przedmiot wyląduje w twoim ekwipunku, windą wjedziesz na dziedziniec. Teraz przyjdzie czas na ucieczkę z zamku.

Następnie: Resident Evil Village - zamek: jak uciec, fortepian, gdzie znaleźć maski posągów

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - zamek: podziemia (B1 i B2), pochodnia, butelka wina

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze