Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - wioska: cmentarz, dom Luizy

Docieramy do centrum wioski i do domu Luizy.
Resident Evil Village - wioska: cmentarz, dom Luizy Docieramy do centrum wioski i do domu Luizy.

Kiedy, po oparciu ataku stworów przypominających wilkołaki, przekroczysz czerwoną bramę, dotrzesz na cmentarz, czyli centralnego punktu wioski. Z tej części osady bowiem rozchodzą się drogi do innych lokacji. Dostęp do nich odblokujesz w trakcie przechodzenia Resident Evil Village.

W pierwszej kolejności jednak skup się na przedostaniu się do domu Luizy. Dokładnie przeszukaj cmentarz i budynki wokół niego, by odnaleźć wartościowe przedmioty.

Miń posąg, a potem cmentarz, i idź w górę ścieżki. Przejdź przez bramę po prawej stronie (1) i wejdź do niewielkiego kościoła, gdzie znajdziesz mapę, która zaprowadzi cię do domu Luizy, zapasy, maszynę do pisania, czyli punkt ręcznego zapisu stanu rozgrywki, a także leżący na ołtarzyku Maiden Crest (2) - element, który posłuży do otwarcia drzwi prowadzących do zamku Dimitrescu. Zabierz go, gdyż przyda się później.

Wyjdź z kościoła drugą stroną i idź wzdłuż ścieżki - w kierunku pola (3). Z okolicznych chat pozbieraj przedmioty i przejdź przez wysokie trawy, w których ukrywają się groźni przeciwnicy. Możesz spróbować ich ominąć - w tym celu schyl się i przejdź niepostrzeżenie wzdłuż ogrodzenia.

Kiedy przejdziesz przez wysoką trawę, dotrzesz do zamkniętej bramy (4) i chaty (5). Wejdź do chałupy, w której spotkasz Elenę i jej ojca.

Po zakończeniu rozmowy wyjdź przez otwór okienny (6) na zewnątrz. Wespnij się po obiekcie przykrytym błękitną płachtą (7) i przejdź przez mur. Podejdź do bramy (4) z drugiej strony i otwórz ją - dzięki temu wpuścisz Elenę i jej ojca na podwórko przed domem Luizy.

Następnie podejdź do czerwonych drzwi, a po chwili się otworzą. Wejdź do środka i poczekaj, aż Luiza wróci po ciebie. W tym czasie możesz zapisać grę przy maszynie do pisania i przejrzeć notatki.

Kiedy Luiza znowu się pojawi, idź za nią do pokoju pełnego ludzi i obejrzyj film przerywnikowy, w trakcie którego musisz strzelić do ojca Eleny. Po zakończeniu scenki Ethan i kobieta przedostaną się do garażu, z którego musicie się wydostać.

Przejdź do kuchni i podejdź do szuflady (8), w której odnajdziesz klucze do samochodu. Obejrzyj dokładnie ten przedmiot, obracając go, by otworzyć etui, w którym znajdziesz śrubokręt.

Wróć do samochodu i użyj kluczyków stacyjce. Ethan rozwali pierwszą ścianę, ale na kolejnej się zatrzyma. Wdrapując się na pojazd, główny bohater i Elena przejdą najpierw po schodach, a potem po deskach na poddasze. Niestety, podczas ucieczki z płonącego domu, pojawi się ojciec kobiety. Podczas próby ratowania swojego taty, Elena zginie w płomieniach.

Wyjdź z domu Luizy przez okno, a potem zeskocz na ziemię.

Podejdź do kapliczki (9) i użyj śrubokręta, by otworzyć drzwiczki, za którymi znajdziesz Demon Crest - drugi element niezbędny do otwarcia przejścia do zamku Dimitrescu.

Wróć na cmentarz (Graveyard), przechodząc obok kościoła i staruszki. Jeśli posiadasz Maiden Crest i Demon Crest możesz otworzyć drzwi prowadzące do zamku Dimitrescu.

Następnie: Resident Evil Village - zamek: jak wejść

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - wioska: odparcie ataku

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze